اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

Z-Race بازی که آینده مسابقات فرمول یک را شبیه‌سازی می‌کند

در این مسابقه که همانند بازی F-Zero است با مکانیک رانندگی در دنیای واقعی، در برابر هفت شرکت‌کننده دیگر قرار بگیرید.

قبلاً گفتم، بازهم تکرار می‌کنم:”فناوری واقعیت مجازی نیاز مبرمی به بازی‌های رانندگی باکیفیت بالاتری دارد.” درحالی‌که بازی‌های باکیفیت AAA شبیه‌سازی رانندگی مانند iRacing, Grand Turismo Sport و Project Cars 2 می‌درخشند و در حال فراهم کردن بهترین شرایط برای طرفداران مسابقات ماشین‌سواری هستند تا آن‌ها به‌راحتی پشت ماشین‌های واقعی و موردعلاقه خود بنشینند، عده بسیار معدودی از توسعه‌دهندگان به فکر امتحان کردن شانس خود در پا گذاشتن به عرصه‌ای جدید کرده‌اند.

بازی Z-Race شرکت Xocus همانند دیگر بازی‌های رقابتی واقعیت مجازی مانندSprint Vector، Wipeout و Rush با قرار دادن شما درون اتاقک خلبانی یک کشتی مسابقه‌ای ضد جاذبه آینده‌نگرانه و با استفاده از مکانیکِ رانندگیِ دنیای واقعی تجربه‌ای منحصربه‌فرد از سبک مسابقه‌ای فناوری واقعیت مجازی را به شما ارائه می‌دهد. این بازی که با شعار “نسل بعدی مسابقات واقعیت مجازی” پا به عرصه‌ این سبک از بازی‌ها گذاشته به نظر می‌رسد که می‌توانند در حد و اندازه‌های بازی‌های بزرگی همچون Mario Kart و F-Zero ظاهر شود.

هر بازی مجموعاً از 8 شرکت‌کننده تشکیل می‌شود، و هر مسابقه Zero-g شمارا به سمت مجموعه‌ای از هایپرتونل های جذاب با جلوه‌های بصری بسیار خیره‌کننده که در همه‌جا از فضای خارج از جو گرفته تا محله‌های فقیرنشین شهر واقع‌شده‌اند، هدایت می‌کند. در طول مسیر شما باید علاوه بر رقابت با دیگر شرکت‌کنندگان حواستان به تله‌های انرژی که در تمام طول مسیر پراکنده‌شده‌اند نیز باشد.

به‌عنوان یک برگ برنده شما می‌توانید تا جایی که می‌توانید نیتروژن برای افزایش سرعت جمع کنید. در صورت استفاده از این استراتژی، این انفجارهای سرعتی قدرتمند سرعت می‌تواند تفاوت جایگاه نهایی شما بین رتبه اول و دوم باشد. ازنظر بخش رقابتی این بازی، تجربه چندنفره تصادفی این بازی به شما امکان می‌دهد تا با اتومبیل‌های مسابقه‌ای دیگر از سراسر جهان رقابت کنید. آمار بازی‌های هر شرکت‌کننده از طریق یک جدول رتبه‌بندی جهانی ثبت می‌شود، و به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا خود را با دوستان و رقبای خود مقایسه کنند.

Z-Race

Z-Race

به‌هرحال یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌هایی که تاکنون از این بازی دیده‌ایم، استفاده منحصربه‌فردی از یک سیستم شخصی‌سازی است. Z-Race به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا رنگ و طرح‌های جانبی را برای کشتی‌های zero-g خود استفاده کنند، و حتی امکان دارد که برخی از این طرح‌ها را از قبل بشناسید. از زمان معرفیZ-Race ، شرکت XOCUS از چندین طرح پوسته کشتی که با الهام از برخی شرکت‌های واقعیت مجازی مانند Virtual Desktop و همچنین دیگر افراد تأثیرگذار و برجسته در جامعه، ازجمله فعال یوتیوب معروف در حوزه واقعیت مجازی یعنی Eric For President طراحی‌شده‌اند رونمایی کرده است. این کار به‌نوعی مانند حمایت مالی کمپانی اتومبیل‌رانی NASCAR است، اما فقط به‌جای اینکه از یک لوگوی بزرگ TurboTax استفاده کند با این کار برای هدست های Vive تبلیغ می‌کند.

طبق گفته Xocus در صفحه رسمی خود در شبکه Steam: “در این بازی مسابقه‌ای، کشتی شما هر کاری می‌تواند انجام بدهد! از آن برای جمع‌کردن نیترو، دوری از تله‌های انرژی، و پیشی گرفتن از دیگر شرکت‌کننده‌های این مسابقه استفاده کنید و تلاش کنید تا به بهترین مسابقه‌دهنده بازی Z-Race تبدیل شوید. با سیستم کنترل دقیق ساخته‌شده برای کشتی‌ها و اطمینان حاصل کردن از این‌که بازیکنان به‌هیچ‌وجه درگیر بیماری‌های حرکتی نمی‌شوند، بازی Z-Race منحصربه‌فردترین تجربه مسابقه واقعیت مجازی در تاریخ بازی‌های واقعیت مجازی را فراهم می‌کند.”

Z-Race

انتظار می‌رود تا بازی Z-Race تا سیزدهم ژانویه سال 2021 برای هدست های SteamVR عرضه شود. در آینده‌ای نزدیک کمپانی XOCUS نسخه آزمایشی این بازی خود را عرضه خواهد کرد، بنابراین حواستان به اخبار به‌روزرسانی این بازی در رسانه‌های اجتماعی آن‌ها باشد.

منبع VRScout

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.