اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

تعیین عدد دقیق هدست‌های واقعیت مجازی بوسیله Steam

شرکت ولو نظرسنجی استیم را جهت شمارش دقیق هدست‌های واقعیت مجازی نوسازی می‌کند

نظرسنجی قدیمی Steam از شفاف‌ترین منابع اطلاعات سنجش پراستفاده‌ترین هدست‌های واقعیت مجازی است. شرکت Valve اکنون قصد دارد روش جمع‌آوری اطلاعات خود را نوسازی کند تا هدست‌های واقعیت مجازی استفاده‌شده در استیم دقیق‌تر شمارش شوند.

اگرچه استیم تنها یکی از چندین پلتفرم بزرگ واقعیت مجازی است اما تنها پلتفرمی است که به‌صورت شفاف از طریق نظرسنجی استیم درباره هدست‌های واقعیت مجازی مصرف‌کنندگان اطلاعات ارائه می‌دهد. این داده‌ها به توسعه‌دهندگان و صنعت واقعیت مجازی در شناسایی الگوی مصرف هدست‌ها کمک می‌کند تا توسعه، بازاریابی و حمایت را بهبود بخشند. آخرین تحلیل گسترده ما از داده نظرسنجی در اینجا آورده شده است.

شرکت ولو می‌گوید که قصد نوسازی روش جمع‌آوری اطلاعات درباره هدست‌های واقعیت مجازی استفاده‌شده در استیم را دارد و امیدوار است از طریق آن دقت ارقام نظرسنجی افزایش یابد. آنان همچنین گفته­اند که هم هدست‌های بی‌سیم و هم هدست‌های کمتر استفاده‌شده در داده‌ها مشخص می‌شوند.

طبق گفته‌های این شرکت تا اکنون تنها هدست‌هایی شمارش می‌شدند که حین جمع‌آوری داده از طریق USB متصل بوده­اند. این روش جدید به SteamVR این امکان را می‌دهد تا تمام هدست‌های استفاده‌شده توسط سیستم را طی یک ماه گذشته گزارش دهد و اتصال آنان حین جمع‌آوری اطلاعات اهمیتی ندارد.

ولو انتظار تغییر چشم‌گیر تعداد هدست‌های شمارش‌شده را دارد. اگرچه تغییرات جمع‌آوری داده هنوز اتفاق نیفتاده است اما ولو در نظرسنجی تغییراتی ایجاد کرده تا هدست‌هایی مانند Pimax و PSVR را که تاکنون شمارش نمی‌شدند در داده‌ها ظاهر شوند.

تغییرات بیشتر پس از نظرسنجی ماه بعدی مشهود خواهند شد. در آخرین شمارش مشاهده شد که 1.01% استفاده‌کنندگان فوریه استیم از هدست واقعیت مجازی استفاده کردند.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.