اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

آخرین آمار فروش هدست‌های واقعیت مجازی فروش بالای Valve Index را نشان می‌دهد

آمار پاییز گذشته از فروش نسبتا خوب هدست‌های جدید روایت می کند ولی همچنان PSVR پیشتاز است.

آمار پاییز گذشته از فروش نسبتا خوب هدست های Oculus Quest و Valve Index روایت می کند ولی همچنان PSVR پیشتاز است و فروش بالایی دارد. در این میان هدست جدید شرکت Valve با وجود قیمت بالای خود فروش فوق العاده‌ای داشته که نشان از کیفیت بالا و ارزش خرید آن دارد. پیش‌بینی می‌شود با رشد بازار واقعیت مجازی فروش Valve Index بیش از پیش شود.

همانطور که قبلا در نقد و بررسی Valve Index  گفته شد، این هدست بعنوان سیستمی جدید، همواره در حال بهتر شدن است. با وجود گزینه‌های ممکن در آن، استفاده از آن تجربه‌ای لذت‌بخش خواهد بود. اگرچه از سیستم OLED همانند هدست HTC Vive در آن استفاده نشده، اما در عین حال صفحه‌ی نمایش بکار گرفته شده بسیار چشم‌نواز است. یک LCD فول RGB با رزولوشن 1600×1440 برای هر چشم (همانند HTC Vive Pro) با فرکانس 120Hz در این راه مورد استفاده قرار گرفته، و بدین ترتیب استفاده از این هدست واقعیت مجازی بسیار جذاب خواهد بود. با این حال LCD در صحنه‌های تاریک به خوبی OLED کار نمی‌کند. اما در آن رنگ‌ها از شفافیت مناسبی برخوردارند.

همچنین، کار با کنترلرهای Valve Index هم بسیار جذاب و سرگرم کننده است. وجود این کنترلرها که قابلیت کل سیستم را دارا هستند، و با توجه به متغیرهایی که در مورد رقبای این هدست گفته شد، می‌توان گفت بهترین دلیل برای خرید چنین محصولی است. این سیستم طبیعی‌ترین شیوه‌ی بکارگیری واقعیت مجازی است.

نظر شما در رابطه با فروش هدست‌های مختلف واقعیت مجازی و گزارش اخیر Superdata چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.