اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

UNCONTAINED VR، نسل بعدی اتاق‌های فرار

این پروژه که زیردست Immersive Tech است، اتاق‌های فرار غوطه‌ور را در داخل کانتینرهای حمل‌ونقل قرار می‌دهد

درست است که سرگرمی‌های مکان محور (LBE) به دلیل وجود قرنطینه‌ی مستمر به‌خوبی پیش نمی‌رود اما این موضوع دلیل نمی‌شود که شرکت‌ها کاملاً از این سبک سرگرمی چشم‌پوشی کنند. در واقع آن‌ها در حال پیداکردن راه‌های جدیدی برای گسترش این صنعت هستند. UNCONTAINED VR یک ایده خلاقانه از Immersive Tech است که در سال جاری به اجرا در خواهد آمد.

UNCONTAINED

پروژه UNCONTAINED شرکت Immersive Tech طراحی شده است تا نیاز یک مرکز سرگرمی خانوادگی به‌دوراز خطر بیماری کرونا را فراهم کند. این آرکید واقعیت مجازی که در یک کانتینر تعبیه شده است، می‌تواند هم‌زمان تا ۶ نفر را در خود جای دهد و با استفاده از توده‌های هوا سردوگرم، سطح متحرک، اشیا فیزیکی تعامل‌پذیر، بازخوردهای محیطی هپتیک را به کاربر منتقل می‌کند.

UNCONTAINED با اشغال کردن حداکثر ۵ جای پارک و راحتی در انتقال توسط Immersive Tech ساخته شده است که کاملاً یک فضای سرگرمی و امن از ویروس کرونا باشد. این جاذبه مکان محور مجهز به نورهای UV ضدعفونی‌کننده، کمترین نقطه تماس با سطح‌های ضدمیکروبی، ماسک‌های یکبار مصرف هدست واقعیت مجازی، تهویه هوا بالا و فیلتراسیون اسکراب هوا، است.

مدیرعامل Immersive Tech، تیم بیبر، در بیانیه‌ای گفت:

تجربه جدید UNCONTAINED VR کاملاً با فناوری واقعیت مجازی وقف داده شده است و قرار است جای خالی THE VOID که در سال 2020 به آخر کار خود رسید را پر کند. جای تأسف است که THE VOID نتوانست در پیداکردن مدل پایدار تجاری و نوآوری در صنعت LBVR (واقعیت مجازی مکان محور)، موفق شود. UNCONTAINED قدم استراتژیک بعدی برای عرضه تجربه free-roam (پرسه‌زدن آزادانه) واقعیت مجازی به مخاطبان بیشتر است، که با یک فرانچایز مدل تجاری پشتیبانی می‌شود.

UNCONTAINED

مدیر نوآوری Immersive Tech، جف جانگ، اضافه کرد:

UNCONTAINED تجربه چهار ساله‌ی Immersive Tech از ساخت و اجرا اتاق فرارهای تعاملی بسیار موفق برای مرکزهای سرگرمی خانوادگی و آماده‌سازی ۵۰۰ برند جهانی برای حضور در رویدادهایی مانند Game-X است. ما برتری اساسی نسبت به درک بهتر کانتینرها داریم، این برتری در ساخت ۳ اتاق فرار اخیر Leap by Bayer (یکی از شرکت‌های Bayer Phaemaceutical) که طی سال 2020 در کانتینرهای ۱۲ متری بود، به دست آورده‌ایم.

 Immersive Tech واقع در ونکوور کانادا توسط صندوق محلی Victory Square Technologies پشتیبانی شده است. UNCONTAINED در تابستان سال آینده به مرحله اجرا می‌رسد.

برای اطلاع از اخبار واقعیت مجازی Immesive Tech و محل قرارگیری کانتینرها با XRMag همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.