اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

SkyReal ، راه‌حلی برای طراحی در مقیاس صنعتی

شاید در حال حاضر مصرف‌کننده‌های واقعیت مجازی برای انقلاب غوطه‌وری به‌نوعی کاتالیزور حساب شوند، اما جهش‌های بزرگ یک صنعت در بخش‌های شرکتی انجام می‌گیرد. پروژه‌های مشترک یکی از این جهش‌ها است. پاندمی ویروس کورونا باعث شد که شرکت دفاتر خود را ببندند و در مورد نحوه ادامه نیرو کاری خود تفکر کنند، و این موضوع باعث افزایش استفاده در یکی از مضامین XR (ارتباط غوطه‌ور از راه دور) شد. یکی از شرکت‌هایی که از قبل به این فکر بودند شرکت SkyReal بود، که نرم‌افزار‌های مهندسی در حوزه هوا‌ و فضا تولید می‌کرد.

SkyReal

برعکس خیلی از کمپانی هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، شرکت SkyReal یک کمپانی نوظهور با علایق سنتی نیست. درواقع، SkyReal قبل از تبدیل‌شدن به یک شرکت مستقل، زیر شرکت Airbus بود. ایده اصلی ساخت نرم‌افزاری بود که بتواند به شرکت‌ها در مقاطع متفاوت تولید (از درک طرح، صنعتی سازی، نگه‌داری، عوامل انسانی و تمرین گرفته تا بازار‌یابی) کمک کند.

تمرکز اصلی SkyReal شرکت‌های عظیم هوا و فضا مانند Airbus، ArianeGroup، Stelia Areospace و Ascent Aerospace (تمامی این شرکت‌ها از مشتریان SkyReal هستند) بود. این شرکت مشتریان خود را توانمند ساخت تا فایل‌های CAD (Computer Aided/Assisted Design) خود به یک تجربه غوطه‌ور که در مواقع لزوم قابل‌مشاهده در مقیاس 1:1 هستند، تبدیل کنند.

یکی از بزرگ‌ترین منفعت‌های ساخت نسخه‌ اولیه قطعات به‌صورت دیجیتال این است که ایجاد تغییر در آن راحت‌تر و ارزان‌تر از نسخه فیزیکی آن است. همچنین این روند به مشتری و مهندس کمک می‌کند که با یک راحتی نسبی با طرح در تماس باشند آن را مشاهده کنند.

SkyReal

اما SkyReal صرفاً برای ساخت هواپیما قاره‌پیما بعدی نیست، این فقط بخشی از یک نرم‌افزار مهندسی است که برای هرگونه وسیله نقلیه مانند اتومبیل و قایق استفاده می‌شود.

پشت ساخت قالب این برنامه سه شرکت بانام‌های SkyPrep، XR Centre و SkyRealVR وجود دارد. همان‌طور که از اسم معلوم است SkyPrep مسئول تبدیل مدل‌های CAD به شکل مدل‌های واقعیت مجازی است. XR Centre جزء وب محور است که وظیفه مدریت اطلاعات را بر عهده دارد، و در آخر SkyRealVR هسته اصلی است که به کاربران اجازه می‌دهد در کنار هم طرح‌ها را مشاهده کنند.

در حال حاضر، SkyReal در حال انتشار v1.12 برنامه خود است که چندین ویژگی جدید مانند اضافه کردن مانکن‌های انسان برای شبیه‌سازی وظایف کارگران و توانایی شبیه‌سازی روند مونتاژ کردن و امتحان امکان‌پذیری آن است.

SkyReal بر روی Oculus Rift و HTC Vive قابلیت اجرا نسخه دمو برای شرکت‌هایی که علاقه‌مند هستند، است. برای آپدیت‌های آینده از این برنامه و برنامه‌های مشارکتی دیگر، XRMag را دنبال کنید.

منبع VR Focus

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.