اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

Samsung و EarthXR اولین فیلم‌های ۳۶۰ با محوریت محیط‌ زیست را منتشر کردند

Samsung و EarthXR اولین فیلم‌های ۳۶۰ با محوریت محیط‌زیست را منتشر کردند

سامسونگ و EarthX شروع به انتشار ده‌ها فیلم کوتاه با محوریت محیط‌زیست بر روی پلتفرم Samsung XR کردند.

Samsung XR پلتفرم فیلم‌های غوطه‌ور سامسونگ است، که در خود بیشتر از ۱۰ هزار جا داده است. این هفته در این پلتفرم بخشی با محوریت محیط‌زیست که شامل فیلم‌های کوتاه ۳۶۰ می‌شود، با مشارکت EarthXR که زیرمجموعه فیلم‌های غوطه‌ور EarthX است، باز شد.

بخش EarthXR در Samsung XR با ۱۲ ویدئو ۳۶۰ کار خود را شروع کرد. شما می‌توانید این ویدئو‌ها را از طریق مرورگر، برنامه Samsung XR بر روی اندروید و آی‌او‌اس، یا هدست‌های اوکولوس و در آخر با استفاده از پلتفرم‌های Windows Mixed Reality و Daydream، تماشا کنید.

تیفانی کیران، مدیر بخش برنامه‌نویسی و مشارکت‌های واقعیت‌های بسیط EarthXR:

این کانال به مخاطبان خانگی این امکان را می‌دهد که در عملیات نجات نهنگ‌ها، گشت‌و‌گذار در خیره‌کننده‌ترین و دورافتاده‌ترین مکان‌های زمین و دیدن پناهگاه‌های فیل‌های آفریقایی، به محافظه‌کاران(محیط‌زیست) بپیوندند. ما نه‌تنها توانستیم که زیبایی طبیعت را به مخاطبان نشان دهیم، بلکه توانستیم پشتیبانی آن‌ها را برای حل مشکلات کنونی مثل کمک به بومی‌های آمازون که تلاش دارند از جنگل‌زدایی در منطقه خود جلو‌گیری کنند، جذب کنیم

این فیلم‌های ۳۶۰ که از ۴ دقیقه تا ۱۷ دقیقه طول می‌کشد به پوشش مباحثی مانند حفاظت، تغییر اوضاع، بشر‌دوستی و ارتباط بشر با طبیعت پرداخته است:

 • نگهبانان پادشاهی

در آب‌های مجمع‌الجزایر تونگا(Tonga)، پادشاهی که یک‌بار ازهم‌پاشیده شده بود حال در حال برقرار کردن ارتباطی میان انسان‌ها و نهنگ‌ها درجایی که هرکدام ازاین‌گونه‌ها بتوانند آن را خانه خطاب کنند، است. در آنجا ارثی که درزمانی به یک مادر رسیده است به نسل بعد منتقل می‌شود. این جملات از سیلویا ارل مکتشف National Geographic ملقب به Her Deepness نقل‌شده است.

 • ناوگان شبح VR

این مستند تماشاگران را در داستانی واقعی با موضوعیت برده‌داری در صنعت ماهیگیری تایلند، غوطه‌ور می‌کند. این مستند بر اساس مستند بلندی با همین نام است، که به نمایش دادن سمت تاریک ‌و غیرقانونی ماهیگیری و کسانی که اقدام به پایان دادن آن کردند، می‌پردازد. داستان در مورد «تان لی» است که در ۱۴ سالگی دزدیده و به بردگی بر روی عرشه کشتی وادار شده و فرار این فرد از این زندان ساخته‌شده از آب، است.

 • آفریقای من

افریقای من با روایت لوپیتا نیونگ، تماشاگران را به یک پناهگاه فیل در کنیا می‌برد، جایی که جامعه‌ای در حال ایجاد مکانی است که انسان و حیوان بتوانند بار دیگر همزیستی کنند

 • صخره مرجانی والن

این مستند، به اشتراک بعضی از زیبا‌ترین صخره‌های مرجانی دنیا از چشم رونالد ممبراسار (محافظه‌کار و دانشمند پاپوان غربی) و پسر ۸ ساله او، والن، می‌پردازد. آن‌ها باهم ، بینندگان را به سفری در زیرآب و در میان زندگی دریایی خیره‌کننده منطقه، ازجمله مانتاها (بزرگ‌ترین نوع سفره‌ماهی‌ها) و کوسه‌ها می‌برند. رونالد نحوه پس‌گیری آب‌های اجدادی توسط مردمشان و ایجاد کردن یکی از موفق‌ترین پروژه‌های حفاظت از دریایی در سطح جهان را روایت می‌کند.

 • زیر سایبان

جنگل‌های بارانی آمازون هستند که اکسیژن موردنیاز ما را تأمین می‌کنند و در این تغییرات آب و هوایی حال و آینده بهترین امید ما است. دومین فیلم واقعیت مجازی، Conservation International شمارا به غوطه‌ور شدن در سایبان جنگل‌های آمازون دعوت می‌کند. در این مستند شما به دنبال کامانجا که به طرز منحصربه‌فردی قادر به محافظت از چنین مکان حیاطی و یکی از خردمندان جامعه بومی است، به اکتشاف این جنگل و حیات‌وحش بسیار شگفت‌آور آن می‌پردازید. این مستند به  شما نشان می‌دهد که محافظت از این جنگل و جنگل‌های مشابهِ آن چگونه از آینده ما محافظت خواهد کرد.

 • بیداری: پیش‌درآمد Nakuru Kuru

این مستند به لحظات می‌پردازد که surf pioneer (لقبی که به بازنشستگان و درگذشتگان ورزش موج‌سواری می‌گویند) جان ریتر را به سمت سوی کشف و اکتشاف سوق داد؛ مأموریتی برای بازگشت به موج‌های معروف Cloudbreak (به موج‌های بزرگ که می‌شود در میان آن موج‌سواری کرد، می‌گویند) و محافظت از اقیانوس در همین حین. سفری به جاده‌های Baja، در فصل عالی موج‌سواری طلوع خورشید، غواصی در میان هزاران ماهی گیش و از مراقبه در کنار یک آتش‌اردو (Campfire) در یک ساحل خلوت، از تجربیاتی است که می‌توانید در لباسی از رؤیا تجربه کنید.

 • درخت آویز‌ها (Tree Huggers)

(این اصطلاح برای محیط دوستانی استفاده می‌شود که بر روی درخت می‌مانند یا آن را بغل می‌کنند تا از قطع آن جلوگیری کنند)

نمایی تماشایی را از بالای صنوبر داگلاس ۷۳ متری واقع در پارک جنگلی اورگان کشور پورت لند با ویدئو غوطه‌ور ۳۶۰ تجربه کنید. شرکت محلی Expedition Old Growth باهدف یاددادن و قدردانی از جنگل، افراد شرکت‌کننده که از سنین مختلف تشکیل می‌شدند را به یک صعود دسته‌جمعی از درختان تنومند منطقه برد. در میان مستند دیمین کار صاحب و مؤسس این شرکت، توضیح می‌دهد که این تجربه چگونه نحوه زندگی افراد را تغییر می‌دهد و چرا این کار برای او بسیار ارزشمند است. به‌عنوان یک arborist (متخصصان درخت که سعی می‌کنند درخت را از جایی قطع کنند تا رشد آن کاملاً متوقف نشود، برای همین از وسایل برای بالا رفتن از درخت استفاده می‌کنند) و ماهر این شخص زندگی کاری خود را کاملاً به درختان اختصاص داده است.

 • آتشی در حیاط‌خلوت ما

دره رود کلمبیا یکی از شگفت‌انگیزترین شگفتی‌های طبیعی شمال اقیانوس آرام است. من و کسانی که در اورگان زندگی می‌کنند آن را با واژه «حیاط‌خلوت ما» توصیف می‌کنند. ما اردو‌های تابستانی، چادر زدن، پیاده‌روی، ماهیگیری، پارو زدن و بادبادک‌بازی کردن‌های خودمان را در این مکان گذرانده بودیم. وقتی‌که در روز کارگر 2017 و در نزدیک سر‌شاخه Eagle یک آتش ویرانگر به پا شد، همگی ما شوکه شدیم و ترسی ناشی از درگیری ۵۰ هزار هکتار از دره با این آتش، وجود ما را فراگرفت.

 • همینی که هست

سفری از پایین به بالا رودخانه قدرتمند کلرادو برای دیدن گراند کانیون نی که تعداد کمی از آن بازدید می‌کنند. بزرگ‌ترین تندآب‌های این رود‌خانه را تماشا کنید، در شکاف‌های باریکش به کاوش بپردازید و با فعالان بومی که سعی در محافظت آن در برابر توسعه‌های جدال‌برانگیز که باعث جذب بیشتر از ۱۰ هزار نفر در روز می‌شود، آشنا شوید.

 • ارائه‌های هیدروس: غوطه‌ور شوید

اقیانوس بیش از آنچه که فکرش را بکنید مورداستفاده، تحت حمایت قرار می‌گیرد. تعداد بسیار کمی از افراد این فرصت رادارند که محیط‌های دریایی مانند صخره‌های مرجانی را که به‌سرعت در حال تخریب هستند بررسی کنند. این فیلم 360/VR سعی بر این دارد که با سفری در زیردریا به تولید آگاهی، درک علمی، و توانمندسازی برای محافظت از اقیانوس زیبا و تهدیدآمیز ما بپردازد.

 • نگهبانان جنگل

جنگل‌های آمازون در حال سوخت هستند. با شتاب گرفتن غیرقابل‌تصور این ویرانی زیست‌محیطی دهه‌ها محافظت از محیط‌زیست در برزیل به هدر رفت. نگهبانان جنگل، یک نیروی نظارت داوطلبانه از قبیله گوجااجارا، آخرین خط دفاع برای جنگل‌های بارانی در قلب یک آمازون صنعتی است. این مستند VR به رهبری سنیا از فعالان گوجااجارا، مخاطبان را به سفری به فرهنگ خود، جنگل‌های بارانی آمازون و دادگاهی کردن چوب‌بر‌های غیرقانونی، می‌برد. در طول راه ، ما بینش عمیق‌تری نسبت به ریشه‌های بحران به دست می‌آوریم و چشم‌انداز گوجااجارا را برای آینده می‌بینیم.

 • جهانگردی

این فیلم غوطه‌ور تجربیات سه‌بعدی خیره‌کننده‌ای را ایجاد می‌کند و از بهترین فن‌های فیلم‌برداری واقعیت افزوده و فناوری‌های غوطه‌ور استفاده می‌کند تا تماشاگران را به درون یک فیلم اکشن 360 ببرد. تماشاگر احساس قرار گرفتن در وسط بیابان و موقعیت‌های دیوانه کننده‌ را تجربه می‌کند، که مانند آن را در زندگی واقعی تجربه نخواهد کرد. این تریلر گوشه‌ای از فیلم ما بانام “جهانگردی” است، که شمارا به مناظری پر جنب‌وجوش و اکوسیستم‌های جهان می‌برد.

گروه EarthXR زیر‌مجموعه EarthXFilm و بازوی فیلم‌سازی غوطه‌ور EarthXR است. که قصد به برگزاری جشنواره‌ای فیلم محیطی هم‌زمان با جشن سالانه EarthXExpo دارد. هدف این گروه «تبدیل آگاهی به عمل از طریق هنر و رسانه‌های تعاملی است.»

در مورد بخش جدید EarthXR در سامسونگ XR، مایکل کین رئیس EarthxFilm می‌گوید: “سامسونگ از ابتدای جشنواره ما با ما بوده است و ازآنجاکه ما این پروژه‌های مهم و موضوعی را در همه‌جا مورد مشاهده قرار می‌دهیم، طرفداران باورنکردنی برای ما بوده‌اند. ما از تعهد مداوم آن‌ها در استفاده از فناوری به‌خوبی سپاسگزاریم.”

با فرارسیدن جشنواره سالانه EarthXR Expo در ماه فروردین(April)، فیلم‌های کوتاه بیشتری به این بخش اضافه خواهد شد.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.