اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

نقد و بررسی بازی Ghost Giant

یک عنوان شگفت‌انگیز برای عنوان‌های داستان محور با فناوری VR

اولین بار که به‌عنوان Ghost Giant از استودیو Zoink Games برخوردیم در نمایشگاه سرگرمی الکترونیکی (E3) بود، این عنوان با ترکیب عناصر مختلف فناوری VR بیننده‌ها را به‌سرعت تحت تأثیر قرارداد. این بازی انحصاری PSVR که یک سال بعد منتشر شد، به‌صورت وسیعی مورد تحسین قرار گرفت. و الآن که این عنوان راهی دستگاه Oculus Quest شده است، بهترین زمان برای نقد و بررسی این بازی ویدئویی لذت‌بخش است.

Ghost-Giant-1

بازی شمارا به دنیا مینیاتور رنگارنگ Sancourt می‌برد، جایی که شما هم‌زمان با کمک کردن به اهالی روستا، شما یک داستان دل‌چسب را به جلو می‌برید. برعکس بیشتر عناوین که سعی می‌کنند با یک روایت مداوم داستانی حس خالی بودن را از بازی‌ها بگیرند، داستان خطی این بازی یکی از مهم‌ترین عناصر تشکیل‌دهنده این بازی است. و این روایت با صدا‌گذاری و تصویرگری فوق‌العاده شخصیت اصلی که لوییس نام دارد، به اوج بازدهی خود رسیده است.

شما اساساً لوییس هستید تا یک دوست غول‌پیکر خیالی که این جوان بیشتر از هر چیز دیگر به آن نیاز داشت. لوییس با مادرش در یک مزرعه زندگی می‌کند، و هرروز باانرژی به مادرش در کار‌هایش کمک می‌کند. این داستان درعین‌حال که شاداب است، غمناک است زیرا که لوییس با مریض شدن مادرش باید به‌تنهایی اوضاع را مرتب کند. داستان آن‌قدر جذاب است که شما به این جوان کوچک دل‌بسته می‌شود و از ته دل دوست دارید به او کمک کنید. و این عناصر است که Ghost Giant را به یکی از بهترین مثال‌های ارتباطات عاطفی از بین عناوین مختلف VR تبدیل کرده است.

شاید بگویید این عناصر ثابت هر فیلم ساخته‌شده توسط Disney است، پس نوبت آن است که توجه شمارا به گیم‌پلی بازی جذب کنیم. مانند عنوان A Curious Tale of the Stolen Pets، این بازی با بلند کردن وسایل و ور‌رفتن با منظره فعلی جلو می‌رود. این داستان در چندین مکان مختلف اصلی اتفاق می‌افتد، بعضی از این مکان‌ها چند بار استفاده‌شده‌اند تا شما در وسط صحنه قرار دهد. شما توسط تصاویر متحرک زنده‌ای محاصره‌شده‌اید که ساکنان آن در حال گذراندن زندگی روزانه خود هستند، و شما می‌توانید نزدیک شوید تا جزئیات را دقیق‌تر بررسی کنید.

Ghost-Giant-2

این قابلیت بررسی محیط برای تشویق کاربر به پیدا کردن اشیاء پنهان در کنار انجام مأموریت اصلی است. کل این بازی ویدئو‌ای را می‌توان به مجموعه‌ای از خانه‌های اسباب‌بازی (dolls house) تشبیه کرد، خانه‌هایی که می‌توانید سقف یا دیوار جلو آن را بردارید تا داخلش را ببینید. وجود اشیاء مختلف و جالب در پس‌زمینه و پیش‌زمینه این صحنه‌ها را شگفت‌آور کرده است. این اشیاء شامل حشرات سبز کوچک، کلاه‌های مختلف، فرفره‌ها و حلقه‌های بسکتبال می‌شود (با پیدا کردن همه‌ آن‌ها برای شما تروفی‌های مختلفی باز می‌شود).

به‌عنوان روح غول‌پیکر این بازی، شما نه‌فقط به لوییس بلکه به دیگران نیز کمک می‌کنید. بیشتر کار‌ها به کار‌های دستی مثل « بلند کردن و جابه‌جا کردن وسایلی که برای لوییس بزرگ هستند» هستند. جورچین‌های بازی به‌شدت پیچیده نیستند تا هر طیف سنی با هر سطح مهارتی از پس آن‌ها بربیاید. اگر از کار اصلیتان را فراموش کنید «پرت شدن حواس از مأموریت اصلی خیلی راحت است»، با ضربه زدن بر روی سر لوییس و تکان دادن دست سمت آن، وظیفه آن مأموریت را دوباره تکرار می‌کند.

برای بازیکن‌های سخت‌کوش جورچین‌های VR، بازی Ghost Giant خیلی ساده است اما بااین‌حال تعادل اثر متقابل گیم‌پلی و پیشرفت داستان بازی به شما حس خوبی می‌دهد. کل بازی تقریباً ۳ ساعت طول می‌کشد و شما می‌توانید با اختصاص یک بعدازظهر آن را به اتمام برسانید. همچنین از می‌توانید از بخش level select در منو اصلی، مأموریت‌ها را تکرار کرده یا به جمع‌آوری تروفی‌های بازی بپردازید.

Ghost-Giant-3

Ghost Giant یک بازی ایده ال برای هدست Oculus Quest است. بازی را می‌توانید هم نشسته و هم ایستاده بازی کنید و همچنین به فضای زیادی احتیاج ندارد و شما می‌توانید به‌عنوان اولین تجربه VR آن را به دوستان خود معرفی کنید. Ghost Giant شاید کوتاه باشد اما یک بازی جذاب با تعدادی زیادی از کاراکترهای مختلف است. آغاز سال 2020 شامل کمبود محتوا در هدست رده‌بالا Oculus Quest بوده است، اما عنوان Ghost Giant به اصلاح این شرایط کمک می‌کند.

 

منبع VRfocus
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.