اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

بررسی بازی Final Assault

بازی Final Assault شبیه بازی کردن یک استراتژی بی‌درنگ (Real Time) با استفاده از اسباب‌بازی‌های کوچیک است

خیلی قبل‌تر از انتشار بازی Final Assault زمانی که واقعیت مجازی عرضه شد، مردم فکر می‌کردند که این فنّاوری فقط برای چندین ژانر محدود مفید واقع بشود. زمانی که این فنّاوری در ژانرهایی مانند «ترسناک، مسابقه‌ای، موزیک و ریتم» استفاده شد، توانست در این ژانرها انقلابی بر پا کند.

یکی از ژانر‌هایی که کسی توقع نداشت توسط این فنّاوری پیشرفت داشته باشد، ژانر استراتژی بود، اما فقط چندین دقیقه از بازی Final Assault می‌تواند نشان دهد که این فنّاوری چگونه می‌تواند غیرمنتظره‌ترین‌ها را نوآوری کند.

 

بازی Final Assault جزء دسته بازی‌هایی است که گرافیک کارتونی را به استراتژی بی‌درنگ می‌آورد. این بازی با میدان جنگ پرهیاهو و مدل‌های اغراق‌آمیز خود به جدیت برنامه‌های شبکه Nickelodeon است. صداگذاری هم به همان اندازه بانشاط است. این بازی یک داستان آزاردهنده جنگی نیست. این انیمیشن‌ها در زمینه‌هایی قرار دارند تا یادآور جنگ جهانی دوم باشد، بااین‌حال شما شاهد پرچم واقعی نازی در این بازی نیستید. اما چیزی که این عنوان نشاط‌ آور را به یک بازی قابل‌احترام تبدیل می‌کنند، گیم‌پلی آن است که فقط می‌تواند در هدست‌های VR به اجرا در آورده شود.

این بازی با دو حالت تک‌نفره و یک حالت آنلاین بین پلتفرمی، بازیکن‌های خود در حفره‌ای برای جنگ بر سر منابع قرار می‌دهد. این بازی با یک نقشه بندی کلاسیک مسیر محور (مانند نقشه‌ Dota که از سه مسیر اصلی تشکیل‌شده است) طراحی‌شده است تا بتواند ملاحظات تاکتیکی را ترویج کند، و تنها نکته بچگانه‌ای که از خودبه‌جا گذاشته است، رنگ‌بندی و گرافیک بازی است. هر جبهه انتخاب‌هایی دارند که محدود به انتخاب قهرمان می‌شود و این انتخاب در ارتشی که می‌توانید آماده کنید تفاوت‌هایی را به وجود می‌آورد. شما باید منابع خود را با توجه به حرکات دشمن و cooldownهایی (زمانی که یک آیتم یا … برای شارژ شدن نیاز دارد) که بر روی استراتژی شما مؤثر است، مدیریت کنید. اگر گارد خود را زود پایین آورید یا یک اشتباه مدیریتی بکنید، شانس اینکه شما کسی باشید که پرچم سفید را در دستانش خواهد گرفت زیاد خواهد بود.

شما می‌توانید لیست بلندی از سربازها، تانک‌ها و هواپیماهای مختلف را زمانی که می‌خواهید به‌جایی که می‌خواهید، اعزام کنید. هرکدام از این واحد‌ها یک هدف مشخص را دنبال می‌کنند و بخشی از سرگرمی بازی پیدا کردن استراتژیک مخصوص خودتان است.

یک جت جنگنده را بفرستید تا دشمن را از بالا زمین‌گیر کند. تعدادی کامیون پر از پیاده‌نظام بفرستید و حمله‌ی آن‌ها را به سمت دروازه‌های دشمن تماشا کنید. سربازان شما به‌اندازه‌ای قابل‌اعتماد هستند که جنگ را به جلو هدایت کنند و تنها کاری که شما باید بکنید این است که آن‌ها را در زمین جنگ قرار دهید، ولی اگر آن‌ها را به سمتی، که تمرکز جنگی خود گذاشته‌اید، هدایت کنید بازی خیلی لذت‌بخش‌تر می‌شود.

ولی همین احساس لذت‌بخش می‌تواند به اضطراب تبدیل شود، وقتی‌که دشمن از سمت دیگر به شما حمله کرده است و شما منابع کافی برای دفاع از دروازه‌های خود را ندارید.

این ژانر تقریباً به یک ژانر بدون پیشرفت تبدیل‌شده بود، اما بدون شک می‌توان گفت واقعیت مجازی این ژانر را به سطحی جدید رساند. شما می‌توانید با گذاشتن هدست VR بر روی سر خود تبدیل به یک ناظر همیشه ظاهر بر این زمین جنگی بشوید. بااینکه گرافیک کارتونی این بازی کاملاً مناسب است ولی می‌تواند به شما این احساس را بدهد که شما فقط یک بچه با یک جعبه پر از اکشن فیگور هستید.

این قرار دهی سربازان و گرفتن و راهنمایی کردن هواپیماها مرا به بیست سال پیش برد، وقتی‌که در زمان کودکی تمام اسباب‌بازی‌های خودم را بر روی زمین می‌گذاشتم و تخیلات خودم را رها می‌کردم تا کاری را که در آن بهترین بود انجام دهد.

قابلیت تنظیم سختی بازی به شما اجازه می‌دهد به‌آرامی و یا به‌سرعت به یک جنگ تمام‌عیار بروید. حرکت یک لشکر از طرف‌های مختلف و بمباران خیابان‌ها شاید برای اولین بارها گیج‌کننده به نظر برسد، به همین دلیل حالت ساده به شما اجازه می‌دهد به دسته عادت کنید و کمتر نگران دروازه‌های خود باشید.

در آخر

بازی Final Assault یک بازی سرگرم‌کننده از یک ژانر فراموش‌شده است که در قالب جدید VR و گرافیک کارتونی خود، بازیکن را به کودکی خود می‌برد با این تفاوت که این بار بازیکن می‌تواند شکست بخورد.

این بازی هم‌اکنون به قیمت تقریبی ۴۷۰ هزار تومان ($29.99) برای هدست‌های کامپیوتر‌های شخصی و PSVR در دسترس است.

منبع UploadVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.