اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

PSVR با پرداخت هزینه‌ای با PS5 سازگار خواهد بود

برای بازی کردن شما به یک هدست PSVR، یک دسته مناسب کنسول PS4 یا کنترل‌های حرکتی، و دوربین پلی‌استیشن 4 نیاز خواهید داشت.

در قسمت سؤالات متداول وب‌سایت SONY، این شرکت این هفته تأیید کرد که پلتفرم PSVR با کنسول PS5 در به‌زودی عرضه خواهد شد سازگار خواهد بود و به بازیکنان این اجازه را خواهد داد تا به طیف گسترده‌ای از بازی‌های واقعیت مجازی در کنسول نسل آینده خود دسترسی داشته باشند، هرچند که این قابلیت ارزان نخواهد بود.
به‌طور خلاصه، کسانی که به دنبال دسترسی به واقعیت مجازی در کنسول PS5 هستند نه‌تنها نیاز به هدست واقعیت مجازی خواهند داشت، همین‌طور باید دوربین PS4 و دسته بازی یا دسته حرکت‌های این کنسول را نیز دارا باشند، که تمامی این قطعات به‌صورت مجزا از کنسول PS5 به فروش می‌رسند.
PSVRطبق گفته‌های سونی در بخش سؤالات متداول:

بله، بازی‌های PSVR که جزوی از هزاران بازی PS4 هستند بر روی PS5 نیز قابل بازی‌کردن هستند. همچنین لطفاً در نظر داشته باشید که بازی‌کردن بازی‌های PSVR بر روی کنسول PS5 نیازمند وجود یک عینک واقعیت مجازی، دسته بازی وایرلس یا دسته‌های PlayStation Move، و دوربین PS4 است که هرکدام به‌صورت مجزا از PS5 برای خرید موجودند.

PSVRبرای افرادی که پلتفرم‌های ذکرشده در بالا را دارا هستند، مشکلی برای این انتقال نباید وجود داشته باشد. بااین‌حال، برای افراد دیگر این انتقال بازی‌ها به معنای خرج کردن 103 تا 143 دلار بر روی خرید لوازم جانبی به‌جز خود هدست است.
خوشبختانه کمپانی سونی چندین بسته پیشنهادی برای کاهش مشکلات مالی ارائه کرده است که تمامی ابزار لازم برای راه‌اندازی و استفاده از VR روی PS5 رادار است، اگرچه هنوز خرید این بسته گران‌تر از خریدن خود هدست تمام می‌شود. اما همچنان، خوب است بدانید که بازیکنان در زمان راه‌اندازی ابتدایی این کنسول به فهرست جذابی از بازی‌های واقعیت مجازی دسترسی دارند.
پلی‌استیشن 5 در تاریخ دوازدهم نوامبر باقیمت 399 دلار عرضه خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به این لینک زیر مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.