اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

Painting VR ،احساس نقاشی کردن سنتی در واقعیت مجازی

این برنامه از لحاظ فیزیکی قابل‌مقایسه با Boneworks است

Painting VR برنامه‌ای برای مجسمه‌سازی مطلقات سه‌بعدی یا تاب دادن قلم در فضای مجازی نیست. در واقع این برنامه می‌تواند حس سنتی نقاشی کردن را به هدست واقعیت مجازی بیاورد. بله همان حسی که شما در دوران قبل از واقعیت مجازی و هنگام نقاشی کردن داشتید (البته بدون بو). با اینکه ساده به نظر می‌رسد، به‌خوبی کار می‌کند و این سؤال شاید برای شما پیش بیاید که چرا کسی قبلاً آن را انجام نداده است.

این برنامه که به‌صورت دسترسی زودهنگام (early access) برای Oculus Quest و با قیمت 9.99 دلار در تاریخ ۱۵ اردیبهشت منتشر می‌شود، این حس را به شما می‌دهد که در حال انجام بازی Boneworks هستید اما به‌جای اسلحه یک قلم‌مو در دست دارید. Painting VR تمامی فیزیک واقعیت مجازی را به‌خوبی پیاده‌سازی کرده است و به شما این فرصت را داده است که به‌جای رنگ کردن راهرو با مغز زامبی‌ها، یک نقاشی واقعی بر روی یک بوم مجازی با رنگ مجازی بکشید.

شخصاً خودم را یک انسان هنرمند نمی‌دانم اما دسترسی‌های فراهم شده در Painting VR، مانند این موضوع که در حال حاضر یک بوم تمیز و رنگ‌های خوب را از بین نمی‌برم، شاید بتواند به شکوفایی هنری من (یا افراد دیگر) کمک کند. در نسخه بتا شما روبه‌روی یک بوم قرار می‌گیرید و وسایلی در اختیار شما است که هر هنرمندی آرزوی آن را دارد. هیچ منو مجازی برای ظاهر کردن وسایل موجود نیست و باید به مکانی که قرار دارند تلپورت کنید و آن‌ها را بردارید.

Painting VR به شما گزینه‌های مختلفی برای دسترسی به تمام بوم نقاشی می‌دهد. آیا می‌خواهید کاملاً احساس کنید که محیط واقعی است؟ شما می‌توانید دو دکمه برای بالا و پایین آوردن بوم استفاده کنید، یا اینکه می‌توانید به بالای سکویی که آنجا قرار دارد تلپورت کنید تا به بالای بوم دسترسی داشته باشید. اما اگر می‌خواهید از میان‌برهای جادویی واقعیت مجازی استفاده کنید، می‌توانید با هل دادن آنالوگ به سمت جلو دسته وسیله در دستان را بلند‌تر می‌کند تا در آن لحظه به‌جاهای دور بوم دسترسی داشته باشید.

هرچند مهم‌ترین بخش احساس نقاشی‌کردنی است که به شما منتقل می‌شود. زمانی که قلم‌مو را به دیواره بوم فشار می‌دهید، سر قلم‌مو دقیقاً همان‌طور که انتظارش را دارید خم می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا احساس کنید این تجربه کاملاً واقعی است. این حس کاملاً کاربر را تحت تأثیر قرار می‌دهد و شخصاً به این فکر می‌کردم که یک هنرمند واقعی می‌تواند چه‌کارهایی با این وسایل انجام دهد. حتی اسپری کردن هم آن احساس واقعی بخش شدن رنگ بر روی بوم را منتقل می‌کند.

توسعه‌دهندگان استودیو Oisoi برای آینده هم برنامه‌های بزرگی دارند. دسترسی زودهنگام این برنامه با چندین قلم‌مو عادی منتشر شده است اما در طی ۱۲ ماه آینده، تیم توسعه‌دهنده قصد دارند چندین وسیله جدید، گزینه‌های مخصوص واقعی سازی، جاذبه صفر و حتی پشتیبانی از بخش چندنفره را به این برنامه اضافه کنند. شما می‌توانید اخبار مرتبط با Painting VR را در کانال رسمی دیسکورد و یا صفحه اصلی برنامه دنبال کنید.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید، و سایت XRMag را برای با خبر شدن از اتفاقات واقعیت‌های بسیط دنبال کنید.

منبع UpLoadVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.