اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون پوندی آکسفورد بر روی VR درمانی

شرکت Oxford VR واقع در انگلستان امیدوار است که بتواند یکی از رهبران VR درمانی در آینده باشد، و برای تحقق آن ۱۰ میلیون پوند بر روی این فناوری سرمایه‌گذاری کرد.

شرکت Oxford VR که در سال ۲۰۱۷ توسط بخش فیزیک دانشگاه آکسفورد تأسیس شد، سرمایه خود که در یک دوره بودجه فراهم‌شده توسط شرکت Optum Ventures افزایش داد. این بودجه جدید صرف سرمایه‌گذاری می‌شود با توجه به گفته‌های مطبوعات:

“به شرکت Oxford VR کمک می‌کند که سرعت توسعه VR درمانی مبتنی بر شواهد و خودکار خود را بهبود ببخشد و این روش درمان را گسترش دهد.”

شرکت Oxford VR قصد دارد تا خیلی از مزایای درمانی VR را به واقعیت نزدیک کند. این شرکت کار خود را با سری آزمایش‌های بالینی برای ارزیابی توانایی VR برای درمان ترس از ارتفاع آغاز کرده است. ازآنجایی‌که درمان این بیماری هم‌اکنون در دست گسترش است، این مسیر می‌تواند به سمت برخورد با وسواس فکری و اضطراب در اجتماع هم برود.

این پلتفرم خودکار یک شبیه‌ساز می‌سازد تا بتواند در یک محیط محافظت‌شده هم‌راستا با پروتکل درمانی استاندارد به مواجه‌شدن بیمار با مشکلی که از آن زجر می‌کشد، کمک کند. شما می‌توانید در پایین یکی از مثال‌های این درمان به کسی که ترس از ارتفاع داشته، ببینید.

 

 

در حال حاضر این شرکت در حال همکاری با شرکت بیمه AXA هنگ‌کنگ، دانشگاه چینی هنگ‌کنگ (CUHK) و مرکز ملی نوآوری سلامت روان (NMHIC) است تا این نوع درمان را در آسیا و ایالات‌متحده گسترش دهد.

توانایی VR برای شبیه‌سازی واقعیت می‌تواند روش‌های زیادی از مزایای درمانی را در آینده ممکن سازد. حتی اگر مزایایی که  Oxford VR فراهم کرده را در نظر نگیریم، ما همچنان شاهد سیستم‌عامل‌هایی آموزش جراحی مانند FundamentalVR که توسط این فناوری به وجود آمده، هستیم.

به نظر شما سرمایه‌گذاری آکسفورد در واقعیت مجازی چه کمکی به این صنعت می‌کند؟

منبع UploadVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.