اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

Niantic قصد ایجاد شبکه جهانی واقعیت افزوده را دارد

Niantic که به برنامه‌های واقعیت افزوده خود بر روی تلفن‌های همراه (Pokemon Go) معروف است، به‌صورت ناگهانی در Qualcomm’s December 2019 Snapdragon Tech Summit ظاهر شد و اعلام کرد که قصد دارد پلتفرم واقعیت افزوده خود که شامل سخت‌افزار، نرم‌افزار و پشتیبانی از توسعه‌دهندگان مستقل می‌شود را ارائه دهد. این شرکت اخیراً اعلام کرد که قصد دارد بین چندین اپراتور مخابراتی در راستای توزیع «محتوای واقعیت افزوده آماده» برای مصرف‌کننده‌های عمومی 5G اتحادی برقرار کند.
اولین شرکت‌هایی که با Niantic همکاری برقرار کردند عبارت‌اند از Deutsche Telekom، EE، Globe، Orange، SK Telecom، SoftBank، Telus و Verizon که کشور‌های ایالات‌متحده، انگلستان، کره جنوبی، ژاپن، فیلیپین و بخش‌هایی از اروپا را پوشش می‌دهد. در کل این اتحاد یک گروه بازاریابی است که هرکدام شامل خرده‌فروشی‌های زیادی می‌شوند که به رایج شدن این محتوا کمک می‌کند.
Niantic که از پلتفرم Snapdragon XR2 شرکت Qualcomm استفاده می‌کند، یکی از شرکت‌هایی است که واقعیت افزوده کمک می‌کند تا از یک فناوری تجاری مانند هدست HoloLens باقیمت 3500 دلار تبدیل به فناوری شود که مصرف‌کننده عادی بتواند آن را تهیه کند. این شرکت که بعد از محبوبیت بازی Pokemon Go در اندروید و آی‌او‌اس، میلیارد دلار درآمد داشت، حاضر است در توسعه واقعیت افزوده به توسعه‌دهندگان دیگر کمک کند. Niantic معتقد است، واردکردن واقعیت افزوده به دنیا Harry Potter، Pokemon و آی‌پی‌های دیگر به این شرکت کمک می‌کند تا توجه مشتریانی که به فکر تهیه هدست‌های واقعیت افزوده Nreal، فیس‌بوک و اپل هستند، را به سمت خود جلب کند.
شرکت Niantic اعلم کرد؛ «ما در حال شبیه‌سازی دنیا واقعی با استفاده از عناوین واقعیت افزوده هستیم» و یکی از دلایلی که باعث می‌شود این شرکت در شبیه‌سازی دنیا واقعی استمرار به خرج دهد، به اشتراک گذاشتن عناوین واقعیت افزوده خود با «ده‌ها میلیون کاربر عناوین این شرکت» است. هم‌اکنون این شرکت می‌گوید که در حال حاضر اطلاعات بیشتر از ۷ میلیون «مکان جذاب و نقشه‌برداری شده» (که به‌احتمال‌زیاد توسط برنامه Pokemon جمع‌آوری‌شده است) و همین‌طور آمار یک میلیارد دانلود از همه‌ی برنامه‌های موجودش باهم دارد. این شرکت معتقد از این همکاری آن‌ها را قادر می‌سازد تا «ترکیب واقعیت (reality blending)» و بعضی از ویژگی‌های 5G مانند تأخیر فوق‌العاده پایین و محاسبه لبه (edge computing) که هنوز در مراحل اول توسعه یافتن هستند، در عناوین چندنفره خود امتحان کند.
همکاری Niantic با Qualcomm در همایش فناوری Snapdragon به‌مراتب خبری بزرگ‌تر و شگفت‌انگیزتر بود، زیرا مورد درخواست بودن چیپست Snapdragon XR2 را در مرکز توجه قرارداد. هدست واقعیت ترکیبی که Qualcomm قصد دارد با استفاده از چیپست خود بسازد هم از OEMهای بیشتری استفاده می‌کند و هم به 5G مجهز است، و همچنین قدرت بیشتری به هدست مستقل مانند Oculus Quest دارد. با انتشار نسخه جدید هدست Quest در امسال، فیس‌بوک اعلام کرد که ساخت یک هدست واقعیت افزوده توسط این شرکت طی چند سال پیشه ‌رو انجام نمی‌گیرد، و این موضوع باعث می‌شود شرکت‌های کوچک‌تر بتوانند در فضای واقعیت افزوده خوش بدرخشند.

منبع UploadVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.