اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

Myth کاوشی در دنیا Frozen

Myth :A Frozen Tale اولین فیلم کوتاه VR دیزنی انیمیشن است که به‌صورت عمومی منتشرشده است

استودیو انیمیشن‌سازی دیزنی اخیراً فیلم کوتاه Myth: A Frozen Tale که بر اساس فرانچایز Frozen ساخته‌شده است را برای هدست Quest به‌صورت عمومی منتشر کرد.

درواقع Myth :A Frozen Tale اولین بار هم‌زمان با Frozen 2 منتشر شد، اما هم‌اکنون برای اولین بار بر روی Oculus Quest در دسترس عموم است.

Myth توسط Jeff Gibson، کارگردان اولین فیلم کوتاه VR دیزنی بانام Cycles، کارگردانی شده است. گفته‌های Gibson در مورد Myth:

این انیمیشن در جمع یکی خانواده‌های آرندلی (Arendelle اسم شهر) آغاز می‌شود که برای یک قصه شبانه در مورد ارواح عنصری (elemental spirits) دورهم جمع شده‌اند. بعدازآن شما به جنگلی سحر شده انتقال پیدا می‌کنید و دنیا Myth شمارا در برمی‌گیرد. این دنیا مثل یک کتاب پاپ‌‌آپ می‌ماند که Brittney Lee (طراح زبانی که در Frozen 2 استفاده می‌شود) طراحی‌شده است. شما شاهد رابطه متعادلی بین CG، انیمیشن‌هایی که با دست کشیده شده‌اند، و اثرات آن‌ها هستید که در کنار هم این دنیا منحصر فرد را به تصویر می‌کشند.

Myth به معنا کلمه فیلم کوتاه است، تمام زمان این انیمیشن ۸ دقیقه است که به قیمت $3 دلار به فروش می‌رسد. Evan Rachel Wood به‌عنوان راوی این فیلم کوتاه صدا‌پیشگی کرده است، این فرد همچنین به‌عنوان ملکه ایدنا در فیلم Frozen 2 هم صدا‌پیشگی کرده است (پیشنهاد می‌شود قبل از دیدن Myth، انیمیشن سینمایی Frozen 2 را تماشا کنید).

Myth

بااینکه این فیلم در حال حاضر فقط بر روی Quest در دسترس است، به نظر می‌رسد به‌زودی بر روی سری هدست Rift هم در دسترس قرار بگیرد. Gibson اذعان کرد که این فیلم در اول به‌عنوان یک تجربه Rift در نظر گرفته‌شده بود، اما گروه مجبور شد آن را تبدیل به نسخه‌ای کند که با پردازشگر ضعیف‌تر Quest کار کند.

Myth اولین فیلم کوتاه VR دیزنی است که به‌صورت عمومی منتشرشده است، اما اولین قدم دیزنی درراه استفاده از VR نیست. جدا از Cycles که قبلاً به آن اشاره کردیم، دیزنی برنامه ۳۶۰ درجه‌ای را بانام Disney Movies VR در سال ۲۰۱۷، و تجربه Coco VR از انمیشن‌های Pixar را در سال ۲۰۱۸ (این تجربه به‌صورت co-op هم قابل‌اجرا است) منتشر کرد. این شرکت یک فیلم دیگر به نام A Kite’s Tale را در سال ۲۰۱۹ به کارگردانی Bruce Wright ساخت، این فیلم کوتاه مانند Cycles تا همین لحظه به‌صورت عمومی منتشرنشده است.

منبع Road to VR

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.