اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

بهترین برنامه‌های چندرسانه‌ای Oculus Quest

Oculus Quest از پرفروش‌ترین هدست‌های موجود بازار است. مدل Quest در کنار دسترسی به بهترین بازی‌های موجود، به تعداد زیادی از برنامه چندرسانه‌ای دسترسی دارد که می‌توانید با استفاده از این برنامه‌ها به تماشا آنچه می‌خواهید در VR بپردازید.

در ادامه نگاهی به بهترین برنامه‌های رسانه‌ای در Oculus Store می‌پردازیم.

YouTube VR

با این برنامه شما هم می‌توانید به دیدن ویدئو‌های معمولی و تعداد زیادی از ویدئو‌های ۳۶۰ درجه در یک فضای واقعیت مجازی بپردازید. بااینکه شما می‌توانید ویدئو‌های ۳۶۰ درجه را در نسخه مرورگر و موبایل این پلتفرم تماشا کنید، اما به‌طور واضح استفاده از یک هدست برای این کار انتخاب بهتری است.

Netflix VR

به‌احتمال زیاد نتفلیکس بزرگ‌ترین استریمر نمایش‌های خانگی است و این استریمر شناخته‌شده یک برنامه دل‌نشین VR در Oculus Quest دارد. این برنامه شما را به یک کلبه دنج کوچک قرار می‌دهد جایی که شما می‌توانید از انتخاب‌های معمول خود بر روی یک تلویزیون که احتمالاً از تلویزیون خودتان بزرگ‌تر است، لذت ببرید.

Bigscreen

این برنامه یک برنامه اجتماعی VR و یک سینما مجازی است. در هنگام اجرا این برنامه شما می‌توانید به تعداد زیادی از اتاق‌ها (room) و سالن‌های سینمایی دسترسی پیدا کنید که هم محتوا رایگان و هم محتوا پولی را برای مخاطب خود فراهم آورده است. در جدیدترین نسخه این برنامه شما می‌توانید بلیت فیلم‌های سینمایی بر روی پرده‌ را خریداری کنید و به تماشا آن بپردازید. این فیلم‌ها معمولاً به‌صورت سه‌بعدی است و به‌صورت هفتگی فیلم‌ها تعویض می‌شود.

علاوه بر اتاق‌های رسمی شما می‌توانید به اتاق‌هایی که توسط کاربران دیگر Bigscreen میزبانی می‌شود، بپیوندید اما این اتاق‌ها فقط محتوایی را به نمایش می‌گذارد که میزبان انتخاب کند. شما همچنین می‌توانید اتاق خودتان را میزبانی کنید و دوستان خود را دعوت کنید. با استفاده از نسخه دکستاپ این پلتفرم شما می‌توانید نمایشگر خود را در اتاقی که در آن هستید به استریم کنید.

Skybox VR

Skybox VR مثل Bigscreen می‌ماند با این تفاوت که فاقد عناصر اجتماعی است. در این برنامه شما می‌توانید از تعداد زیادی از سینماها و فضاهای مختلف برای تماشا محتوا موردنظر خود استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید فایل‌هایی که بر روی دستگاه خود دارید را بارگذاری کنید و یا از سرور DLNA خود محتوا موردنظر را استریم کنید.

Oculus Venues

Oculus Venues یک برنامه فیس‌بوکی است که می‌توانید با استفاده از آن به تماشا زنده رویداد‌های مختلف ورزشی گرفته تا استندآپ کمدی‌ها و… بپردازید. این رویدادها زنده برگزار می‌شود و نمی‌توانید بعداً آن را دوباره تماشا کنید. مانند Bigscreen شما می‌توانید به تماشا محتوا با دوستان خود در یک فضای اجتماعی VR بپردازید یا اینکه به انتخاب خود تنها به این کار بپردازید. شما می‌توانید با دریافت برنامه Venues، از جدول برنامه‌های آینده و زمان پخش آن‌ها باخبر شوید.

Next VR

مانند Oculus Venues، شما می‌توانید در برنامه NextVR به تماشا تعداد زیادی از محتوا‌های زنده بپردازید. بااین‌حال، Next VR هیچ عنصر اجتماعی را شامل نمی‌شود و شما فقط به تماشای انفرادی خواهید پرداخت. بااین‌حال، این برنامه بعضی از محتواها را به‌صورت استریوسکوپی سه‌بعدی ارائه می‌دهد که سطح غوطه‌وری (immersion) را به‌مراتب افزایش می‌دهد. یکی از بزرگ‌ترین کشش‌های این برنامه محتوا‌‌های NBA (انجمن ملی بسکتبال) آن است، که به شما اجازه می‌دهد خود را میان تماشاگران بیابید و تماشا سه‌بعدی مسابقه بپردازید.

Quill Theater

در اواخر پاییز پارسال،‌ برنامه Quill Theater برای Oculus Quest منتشر شد. Creation tool این برنامه فقط بر روی نسخه Rift در دسترس است و به کاربران اجازه می‌دهد پویانمایی و فیلم‌های کوتاه تولید کنند. اما دسترسی سازندگان به این ابزار بیشتر است و با آن می‌توانند پویانمایی‌های پیچیده 6DoF و کات‌سین تولید کنند، که محتوا خوبی را برای کاربران نسخه Quest به‌جا می‌گذارد. این برنامه با پیشنهاد‌های اتفاقی، شما را با تعداد زیادی از تولیدات آشنا می‌کند. اگر علاقه دارید تعدادی محتوا تولیدشده توسط جامعه اینترنت را شاهد باشید، این برنامه مطمئناً ارزش وقت شما را دارد.

منبع VentureBeat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.