اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

Manus دستگاه Pro Tracker خود را معرفی کرد

این ردیاب‌ها با پلتفرم SteamVR هماهنگ می‌شوند

زمانی که بیشتر مصرف‌کننده‌ها هنگام ردیابی دست به سیستم داخلی دستگاه Oculus Quest فکر می‌کنند، شرکت‌ها و طرف‌داران این صنعت که از PC VR استفاده می‌کنند به وسعت بیشتری از انتخاب‌ها دسترسی دارند. Manus که یک شرکت تخصصی در حوزه ردیاب‌های واقعیت مجازی است، در سال 2020 دستکش Manus Prime II را منتشر کرد. حال این شرکت تجهیزات جانبی جدید را معرفی کرده است، این دستگاه که Manus Pro Trackers نام دارد برای سیستم SteamVR تعبیه شده است.

Manus

دستکش‌های Manus بسته به مدل آن‌ها شامل سنسورهای مختلف و بازخورد هپتیکی هستند اما تا به امروز برای ردیابی 6DoF متکی به دستگاه‌های Vive Tracker بودند. حال با وجود Manus Pro Tracker دیگر نیازی به ردیاب‌های Vive نیست.

دستگاه‌های Manus مانند یک نسخه بهبودیافته از Vive Tracker هستند، این دستگاه‌ها با اندازه و وزن کمتر مناسب برای متصل کردن به پشت دست هستند. با وزن ۶۲ گرمی، این شرکت ادعا می‌کند: «این ردیاب ۴۴ درصد نسبت به گزینه‌های موجود دیگر سبک‌تر است». این دستگاه دارای یک باتری قابل تعویض است که برای چهار و نیم ساعت دستگاه را قابل‌استفاده می‌کنند و اگر کاربر باتری اضافه داشته باشد می‌تواند به‌راحتی آن را تعویض کند.

ویژگی‌های کلیدی دیگری که Manus Pro Tracker دارد، وجود سنسورهای بیشتر نسبت به گزینه‌های موجود در بازار، شارژ شدن یک‌ساعته با کابل USB-C و حالت‌های مختلف برای قرار سوارکردن سنسور بر روی بدن است. این دستگاه می‌تواند به دستکش Prime II، هرگونه دوربین حرفه‌ای با استفاده از کولد شو تعبیه شده بر روی آن، هر وسیله‌ای که پیچ ۶ میلیمتری دوربین به آن می‌خورد متصل شود، همچنین می‌شود از یک نوارچسب 3M استفاده کرد. بعلاوه شما می‌توانید یک ست بند اختیاری خریداری کنید و دستگاه را به پا‌های خود متصل کنید و از ردیابی تمام بدن استفاده کنید.

Manus

مدیرعامل Manus، بارت لوسمن، در اعلامیه‌ای گفت:

بعد از سال‌ها استفاده از SteamVR Tracking، ما برای انتشار محصول ردیاب SteamVR خود هیجان‌زده هستیم. ما برای مدت زیادی توسط دقت و راحتی استفاده این محصول متحیر شدیم. به‌عنوان یکی از اولین شرکت‌هایی که به فناوری SteamVR دستیابی پیدا کرد، ما امیدواریم بتوانیم با ردیاب حرفه‌ای خود استفاده خلاقانه از این دستگاه‌ها را بهبود ببخشیم.

Manus Pro Tracker در حال حاضر با قیمت 299 یورو قابل پیش‌خرید است. اواخر سال 2020، این شرکت محدوده قیمتی دستکش‌های Prime II را کم کرد، حال این دستکش‌ها با قیمت 1499 یورو و 2499 یورو برای نسخه هپتیک موجود هستند.

برای دنبال‌کردن اخبار صنعت واقعیت‌های بسیط با سایت XRMag همراه باشید.

منبع VRfocus
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.