اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

Looking Glass Factory در لبه فناوری هولوگرافیک

محصول جدید Looking Glass Factory می‌تواند عکس‌های دوبعدی را به تصاویر هولوگرافی سه‌بعدی تبدیل کند

Looking Glass Factory یکی از فعالان فناوری صفحات هولوگرافیک با دو محصول Looking Glass Portrait و Looking Glass Pro است. طی هفته گذشته این شرکت از محصول جدید خود رونمایی کرد که می‌تواند بدون نیاز به هیچ‌گونه تجربه برنامه‌نویسی و مدل‌سازی سه‌بعدی، در چندین ثانیه یک عکس دوبعدی را به یک تصویر هولوگرافی سه‌بعدی تبدیل کند.

محصول جدید Looking Glass Factory در بهار سال آینده در دسترس قرار می‌گیرد. این محصول با استفاده از فناوری ماشین فراگیر (machine-learning) یک «نقشه عمقی با کیفت ترکیبی» از تصویر دوبعدی تهیه می‌کند. فرقی نمی‌کند اگر که عکس با یک گوشی هوشمند معمولی یا یک دوربین حرفه‌ای DSLR گرفته شده باشد. همچنین شما می‌توانید از یک عکس موجود در اینترنت، کمیک‌بوک و یا کتاب برای تولید تصویر هولوگرافیک سه‌بعدی استفاده کنید. با این محصول می‌شود یک عکس خانوادگی قدیمی و یا یک صحنه حماسی از رمان تصویری خود را جاودانه کنید.

Looking Glass

زمانی که با یکی از نمایشگرهای سه‌بعدی، مانند Looking Glass Portrait، می‌توانید تبدیل‌شدن یک عکس تخت و صاف را به یک هولوگرام سه‌بعدی غنی را احساس کنید. تنها کاری که باید انجام می‌دادید، آپلود تصاویر به برنامة HoloPlay Studio (برای تبدیل عکس به یک فایل هولوگرام) بود و بعد از آن باید محصول نهایی را به دستگاه Looking Glass وارد می‌کردید.

مدیرعامل Looking Glass Factory، شاون فراین، در یک رونمایی رسمی گفت:

ایده تبدیل یک عکس دوبعدی به یک تصویر هولوگرافیک چیزی است که سال‌ها مبحث گروه‌های تحقیقی بوده است، اما هیچ‌وقت  سرویسی نبود که اجازه استفاده از این قابلیت را به افراد غیر فنی بدهد. و این دلیل هیجان من برای اعلام خبر این محصول بود.

حال همه خاطرات می‌توانند توسط افراد بیشتری نسبت به قبل، به یک هولوگرام شدیداً واقع‌گرایانه تبدیل شود که ما را یک‌قدم به دنیایی که قصد خلق آن را داریم نزدیک‌تر می‌کند و آن دنیا چیزی جز ارتباط برقرار کردن و به اشتراک گذاشتن خاطرات از طریق هولوگرام نیست.

سرویس ابری Looking Glass Factory در بهار سال آینده شروع به کار خواهد کرد. قیمت‌های این سرویس از ۲۰ دلار و به‌ازای ۱۰۰ عکس شروع می‌شود. کسانی که از طریق سایت کیک استارتر Looking Glass Portrait را پشتیبانی کنند، می‌توانند به‌صورت رایگان ۲۰ تصویر را تبدیل کنند. Looking Glass Portrait که اولین نمایشگر میزی در سطح مصرف‌کننده Looking Glass Factory است، در اواخر فروردین برای پشتیبان‌های زودهنگام ارسال خواهد شد. کمپین کیک استارتر این نمایشگر سه روز دیگر به پایان خواهد رسید و شرکت Looking Glass Factory توانسته است طی این کمپین مبلغ ۲ میلیون دلاری که نسبت هدف اولیه ۵۰ هزاردلاری فوق‌العاده بالاتر است، را جمع‌آوری کند.

منبع VRScout
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.