اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

شروع کمپین کیک‌استارتر تردمیل واقعیت مجازی Kat VR C

قیمت پایه اولین حمایت‌کننده‌ها ۷۰۰ دلار خواهد بود

شرکت چینی Kat VR که با تردمیل اصلی خود در سایت کیک‌استارتر و سال ۲۰۱۵ شناخته می‌شود، بار دیگر با تردمیل VR جدیدی به نام Kat VR C به سایت کیک‌استارتر بازگشت.

به نظر می‌آید Kat Walk C نسخه کوچک‌شده تردمیل Kat Walk Mini باشد که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، از موارد به‌یادماندنی این تردمیل؛ اصطکاک کم، پا‌پوشی لغزنده، که سطحی نرم به وجود می‌آورد تا بتواند راه رفتن را در واقعیت مجازی را شبیه‌سازی کند.

به گفته این شرکت این دستگاه دارای یک هارنس عمودی بوده که به شما اجازه می‌دهد؛ بایستید، بنشینید، و زمانی که می‌خواهید راه‌ بروید یا بدوید شما را در یک محل فیزیکی نگه دارد.

Kat VR

Kat VR ادعا می‌کند این تردمیل، به گفته خودشان «از حالت طبیعی راه‌ رفتن پشتیبانی می‌کند» که اگر حقیقت داشته باشد، یک دستاورد قابل‌توجه است. وجود یک سطح با اصطکاک کم ردیاب کفش که بر اساس IMU (واحد اندازه‌گیری اینرسی) کار می‌کند باعث می‌شود شما احساس ‌کنید که دارید خودتان در یک فضای مجازی هول می‌دهید تا آنکه به‌راحتی راه بروید، و این موارد عادت کردن به تردمیل‌های VR زمان‌بر می‌کند.

مثل تمام شرکت‌های دیگری که تمرکزشان بر روی تردمیل‌های VR است، Kat VR ادعا می‌کند Kat Walk C را به‌عنوان «یک کنترل مستقل» طراحی کرده است، که با هر بازی SteamVR که با هدست‌های عظیمی که دارای حرکت آزادانه هستند (Oculus Rift، HTC Vive، Pimax، Window VR) کار می‌کند. همچنین گفته‌شده این دستگاه با Quest از طریق Oculus Link و با PSVR از طریق یک آداپتور اضافی کار می‌کند.

کمپین Kat Walk C تا قبل از ۱۵ تیر آغاز می‌شود؛ حمایت‌کننده‌های early-bird (تعداد مشخصی که اولین خرید را بکنند) می‌توانند با ۷۰۰ دلار بعلاوه هزینه ارسال صاحب این دستگاه بشوند. هنوز مشخص نیست که قیمت حمایت عادی برای صاحب شدن این دستگاه چه مقدار است، یا اینکه بعد از تمام شدن کمپین MSRP (قیمت خرده‌فروشی پیشنهادی سازنده) آن قیمت دستگاه چه مقدار خواهد بود.

این باعث دلگرمی است که Kat VR قیمتی معقول نسبت به دستگاه خود که مصرف‌کننده‌ها توانایی پرداخت آن را دارند، پیشنهاد می‌دهند. در سال ۲۰۱۸، کمترین قیمت Kat Walk Mini که به گفته Kat VR «مقرون‌به‌صرفه» بود، ۱۵۰۰ دلار بود، تازه این قیمت با احتساب ۵۰٪ تخفیف برای حمایت‌کننده‌های early-bird بود. دستگاه Kat Walk Mini بعداً به دلیل تهیه بودجه آن از جایِ دیگر، از سایت کیک‌استارتر حذف شد.

ویدئو زیر شامل تمام گیف‌هایی است که از این دستگاه منتشرشده.

منبع Road to VR

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.