اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

معرفی هدست StarVR One

هم ­اکنون هدست با میدان دید بسیار وسیع StarVR One برای خرید در دسترس است

StarVR One، هدستی با میدان دید بسیار وسیع واقعیت مجازی از زمانیکه برای اولین بار در اواخر سال 2018 (1397) اعلام شد که توسعه­ دهندگان و شرکتها قادر خواهند بود برای سخت ­افزار ثبت ­نام کنند راه زیادی را پیمود. اگرچه در حال حاضر شرکت به طور رسمی فروش StarVR One را از طریق توزیع­ کنندگان منتخب در آسیا و از طریق خود شرکت در اتحادیه اروپا و ایالات­ متحده آغاز کرده است.

StarVR One از طریق تعداد متعددی از شرکت­ ها ازجمله شرکت السا ژاپن، سیستم­ های سایبنت، شرکت اکسس، و شرکت اسک در ژاپن، و شرکت ابیلیتی اینترناشنال تننسی، شرکت اوتسوکا اینفورمیشن تکنولوژی، و شرکت اکسیس 3D تکنولوژی در تایوان در دسترس است. در سرزمین اصلی چین محصول به زودی به بازار ارائه خواهد شد.

این خبر اولین بار در برنامه شو تلویزیونی سباستین انگ گزارش شد.

 

قیمت­ گذاری این محصول همچنان شفاف نیست، انتظار داریم از قیمت ابتدائی 3.200 دلار که در برنامه توسعه­ دهندگان در نوامبر 2018 (آذر 1397)  ارائه شد فاصله زیادی نداشته باشد.

اگرچه برنامه توسعه­ دهندگان StarVR One برای مدت زمان کوتاهی بعد از آن نگه داشته شد که نتیجه مستقیم خارج شدن از لیست بازار سهام تایپی تغییر ساختار از یک شرکت عمومی به خصوصی بود.

StarVR One که زمانی نتیجه همکاری بین ایسر و شرکت تولیدکننده بازی استاربریز بود همچنان خارج از دسترس مشتریان بوده و برای کسب و کارهایی مثل اپراتورهای بازی واقعیت مجازی، شرکت­های طراحی، و سایر استفاده­ کنندگان صنعتی جذاب است.

به همین ترتیب، زمانیکه برای آخرین بار در سپتامبر 2018 (شهریور 1397) امتحان کردیم، بن لانگ از چیزی که دیده بود شگفت زده شده بود:

از زمانی که هدست دستمان بود، استار وی آر کار بسیار خوبی برای دست­یابی به سهولت بصری انجام داده است. میدان دید بی اندازه عریض شده، به حداکثر دید محیطی افقی دست یافته، بدون اینکه از خمیدگی لبه یا خسته کردن چشم استفاده کند که به طور آشکار منحرف کننده است.

طرح ­ریزی دنیای مجازی به روشی صحیح است که کاربر را برای added immersion که با چنین میدان دید وسیعی می­ آید آزاد بگذارد. دست­یابی صحیح به همه موارد، کلیدی برای حضور- حالت عمیق منحصر به­ فرد ادراک از محیط است.

ادعای شهرت هدست به ­طور عمده مربوط به میدان دید بزرگ با درجه 210 * 130، صفحه نمایش دوگانه سفارشی آمولد با رزولوشن 1830 * 1464 برای هر لنز (مجموع 16 میلیون پیکسل)، و ردیاب چشم از شرکت سوئدی توبی است.

مشخصات فنی و حداقل الزامات را در بخش زیر چک کنید:

StarVR One Specs

Panel – 2 x 4.77” AMOLED

Display resolution– 1,830 × 1,464 per lens resolution, total 16 million sub-pixels

Refresh rate– 90Hz low persistence

Lens type – Custom Fresnel lenses

Field of view – 210-degree horizontal FOV, 130-degree vertical FOV

Eye-tracking– Fully integrated Tobii eye-tracking, including Dynamic Foveated Rendering

IPD measurement – in-software solution

Tracking – SteamVR tracking 2.0 up to two Base Stations

Connectivity – 2 x 0.9m Type-C cables, 2 x 5m Type-C extension cables, 1 x 3.5mm stereo headphone jack with microphone

Port requirements– 2 x DisplayPort, 2 x USB 2.0

Total cable length – 9m

Minimum System Requirements

Operatingsystem – Windows 10 64bits

Processor– Intel core i7-7700

Memory– 16GB

Graphics– NVIDIA GeForce GTX 1080Ti or NVIDIA Quadro RTX5000/dedicated internal graphics card

منبع RoadToVR

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.