اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

Galea رایانه تعامل مغزی مخصوص واقعیت مجازی

شرکت‌های Tobii، Valve و OpenBCI در حال همکاری برای تولید یک رایانه تعامل مغزی به نام Galea هستند

زمانی که در مورد تعامل داشتن با دنیا واقعیت مجازی صحبت می‌کنیم، در حال حاضر فقط کنترلرهای فیزیکی یا ردیابی دست خیلی ساده‌ای وجود دارد البته اگر به‌اندازه کافی پول داشته باشید می‌توانید دستکش‌های گران واقعیت مجازی را خریداری کنید. یکی دیگر از گزینه‌هایی که می‌تواند در آینده مطرح باشد، رایانه‌های تعامل مغزی (BCI) هستند و یکی از مثال‌های این نوع دستگاه Galea است که درحال‌توسعه توسط شرکت‌های Valve، Tobii و openBCI است، برنامه بتا آن برای اوایل سال 2022 در نظر گرفته‌شده است.

Galea

پارسال شرکت نوروتکنولوژی OpenBCI که در بروکلین واقع‌شده است نرم‌افزار و سخت‌افزار Galea به‌صورت اوپن‌سورس درآورد، این پلتفرم ترکیبی از هدست‌ واقعیت ترکیبی همراه هنر بیوسنس و رایانه تعامل مغزی است. این دستگاه شامل حس‌گرهایی از قبیل الکتروانسفالوگرام (EEG)، الکتروکولوگرافی (EOG)، الکترومیوگرافی (EMG)، فعالیت الکترودرمال (EDA) و فوتوپلتایسموگرافی (PPG) برای تشخیص احساسات انسان است.

این پروژه در ماه قبل توسط مصاحبه 1 NEWS با Gabe Newell، به چشم آمد و طی مصاحبه Gabe همکاری Valve با OpenBCI را تأیید کرد. Gabe اذعان داشت:

اگر شما یک توسعه گر نرم‌افزار باشید و در سال 2022 یکی از این دستگاه‌ها در دفتر آزمایش خود نداشته باشید، در حال ارتکاب یک اشتباه هستید.

در آخرین اخبار مشخص شد که شرکت Tobii هم در توسعه سخت‌افزار همکاری می‌کند، پس این دستگاه جدا از الهام گرفتن از Valve Index و مجهز بودن به حس‌گرهای ذکرشده، شامل ردیابی چشم هم می‌شود.

Galea

مدیرعامل بخش فناوری Tobii، Anand Srivatsa در یک اعلامیه گفت:

ما برای همکاری با Valve و OpenBCI و کاوش کردن آینده بازی‌های غوطه‌ور که توسط فناوری رایانه تعامل مغزی OpenBCI و ردیابی چشم Tobii کار می‌کند، هیجان‌زده هستیم.

رایانه تعامل مغزی می‌تواند به‌خوبی بر روی هدست سوار شود و احساساتی مانند شادی، غم، تعجب کردن یا سررفتن حوصله‌ افراد را تشخیص دهد، همان‌طور که Gabe می‌گوید: «این اطلاعات به‌راحتی جزو اطلاعات خیلی مهم محسوب می‌شوند.»

اگر یک توسعه گر هستید که به نحوه تغییری که نوروتکنولوژی در تجربه‌های واقعیت مجازی ایجاد می‌کند علاقه‌مند هستید، به وب‌سایت بتا پروژه Galea برای ثبت‌نام بروید. مقادیر محدودی از نسخه‌های مخصوص توسعه گر در اوایل سال 2022 برای کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند ارسال خواهد شد. برای اخبار آینده مربوط به Galea سایت XRMag را دنبال کنید.

منبع VRfocus
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.