اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

DecaMove ،ایده‌ای که حرکت در واقعیت مجازی را راحت می‌کند

این دستگاه توانست در کمپین پیش‌خرید خود ۳۵۰ هزار دلار جذب سرمایه کند

شرکت Megadodo Simulation Games اعلام کرد که توانسته معادل ۳۵۰ هزار دلار از دستگاه شناسایی حرکت واقعیت مجازی DecaMove را در کمپین پیش‌خرید خود به فروش برساند. قابل‌ذکر است که هدست DecaGear این شرکت سنگاپوری در همین سال منتشر می‌شود.

این دستگاه کوچک برای بهبود بخشیدن به جهت‌یابی در واقعیت مجازی طراحی شده، DecaMove روش جهت‌یابی قبلی که نسبت به کنترلرها و یا هدست تنظیم می‌شد را با جهت‌یابی نسبت به جهت لگن جایگزین می‌کند. این دستگاه بر روی کمربند کاربر وصل شده و با استفاده از یک دانگل بلوتوث اطلاعات را انتقال می‌دهد و در نهایت خود حرکت با کنترلر انجام می‌گیرد.

DecaMove

به گفته شرکت DecaMove از هدست‌هایی که با SteamVR سازگار هستند پشتیبانی می‌کند. این هدست‌ها عبارت‌اند از Valve Index، Oculus Rift S، Oculus Quest (با استفاده از Oculus Link)، HP Reverb G2، HTC Vive (همین‌طور نسخه Pro)، HTC Cosmos، Samsung Odyssey و در آخر DecaGear 1 که هدست خود این شرکت است.

این شرکت در وب‌سایت خود ذکر کرده است:

این دستگاه به شما اجازه می‌دهد برای جهت‌یابی در واقعیت مجازی از بدن خود استفاده کنید، در نهایت دست‌های خود را برای تعاملات داخل بازی و سر خود را برای نگاه‌کردن به اطراف آزاد کنید. جهت‌یابی بر اساس لگن احساس عادی بودن دارد، این موضوع هم به کم شدن حرکت زدگی و هم به ارتقا احساس غوطه‌وری کمک می‌کند. این دستگاه به استقرار کاراکتر داخل بازی کمک می‌کند و همچنین زمانی که کاراکتر ضربه بخورد بازخورد هپتیکی را به کاربر منتقل می‌کند.

Megadodo می‌گوید که تا حالا بیشتر ۶ هزار از دستگاه DecaMove را فروخته است و حدود ۳۵۰ هزار دلار از آن درآمد داشته است. این شرکت امیدوار است در ماه ژوئن (۱۱ خرداد تا ۹ تیر) اولین سری تولیدی این دستگاه را با قیمت ۵۹ دلار به دست مصرف‌کنندگان برساند.

با اینکه کمپین پیش‌خرید دستگاه به‌صورت رسمی به اتمام رسیده است اما شرکت در یک بلاگ پست گفته است هنوز برای تولید بیشتر از این دستگاه‌ها ظرفیت دارد و می‌تواند آن‌ها را در مردادماه به دست مصرف‌کننده برساند. به گفته شرکت «تا زمانی که ظرفیت اولیه تمام شود»، DecaMove با قیمت ۵۹ دلار قابل خریداری است و بعد از آن با قیمت ۶۹ دلار در دی‌ماه به‌صورت مستقیم در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.