اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

نحوه اضافه کردن آهنگ دلخواه به Beat Saber

Beat Saber یکی از محبوب‌ترین بازی‌های واقعیت مجازی است. این محبوبیت نه‌فقط برای ریتمی بودن و آهنگ‌های دی‌ال‌سی آن، بلکه برای حجم عظیم نقشه‌های سفارشی‌شده (مپ‌های کاستوم) آن است.

اگر به‌خوبی جست‌و‌جو کنید شما می‌توانید نقشه‌های آهنگ مورد علاقه خود را را پیدا کنید و به بازی کردن آن‌ها بپردازید. برای آموزش اضافه کردن این نقشه‌های سفارشی‌شده به Beat Saber با ما همراه باشید.

توجه: آموزش زیر فقط برای نسخه PC VR است.

به نظر نمی‌آید این ویژگی برای PlayStation VR در دسترس باشد، همینطور Oculus Quest کاملاً پروسه‌ای جداگانه دارد که نیاز به استفاده از برنامه متفاوتی دارد.

ابزار‌ها و سایت‌ها

ابزار‌ها و سایت‌های زیاد و مختلفی برای ایجاد تغییر در Beat Saber وجود دارد. در این آموزش، ما از Mod Assistant برای نصب و سایت Beast Saber استفاده می‌کنیم.

برای مدریت نقشه‌های خود به شما برنامه BeatDrop2 را پیشنهاد می‌کنیم.

اول در سایت یک حساب شخصی بسازید و از GitHub آخرین نسخه Mod Assistant را دریافت کنید. شما همچنین باید محل نصب بازی را بدانید. اگر هنگام نصب محل پیش‌فرض را انتخاب کرده باشد بازی در درایو C:// خواهد بود ولی اگر مکانی دیگری برای محل نصب انتخاب کرده‌اید و بر روی درایو‌ها برنامه‌های مختلفی را نصب‌کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم اول محل نصب بازی را پیدا کنید (شما می‌توانید از طریق Oculus app و Steam محل نصب بازی را پیدا کنید).

و حتماً قبل از نصب نقشه‌ها یک‌بار بازی را اجرا کنید.

اولین بار

اگر قبلاً نقشه‌ای را به بازی خود اضافه نکرده‌اید، شما باید چند افزونه و مود را نصب کنید که به نقشه اجزا پشتیبانی از بازی را به‌عنوان برنامه ثالث می‌دهد. بعد از به‌روزرسانی ممکن است نقشه‌هایی که قبلاً نصب‌کرده‌اید در بازی در دسترس نباشند. به‌عنوان‌مثال در این مقاله ما نسخه 1.6 را به 1.7 به‌روزرسانی کرده‌ایم و نقشه‌ها حذف یا از دسترس خارج نشده‌اند. ولی به‌روزرسانی‌ها پتانسیل متوقف کردن پشتیبانی مود‌ها را از بازی دارد. پس، در آینده امکان دارد بعد از به‌روزرسانی نیاز داشته باشید این مرحله‌ها را دوباره پشت سر بگذارید تا با پچ جدید هماهنگ شود.

  1. برنامه exe را اجرا کنید و با «شرایط استفاده» (terms of use) موافقت کنید.

اگر برنامه به‌صورت خودکار نتواند بازی را پیدا کند، از شما محل نصب بازی را می‌خواهد.

  1. سربرگِ مود (Mods) را بازکنید.

زمانی که سربرگِ را بازکنید، تمام پیش‌نیاز‌های مودها باید به‌صورت پیش‌فرض تیک خورده باشند. افزوده‌های زیادی برای نصب کردن در این بخش بجود دارد اما برای این آموزش شما فقط بر روی گزینه «Install or Update»در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. شما فقط نیاز دارید موارد از قبل انتخاب‌شده را نصب کنید.

توجه: منو در سمت چپ برنامه که به پایین باز می‌شود به شما نسخه نصب‌شده بازی را نشان می‌دهد. بعضی از اوقات (به‌عنوان‌مثال بعد از به‌روزرسانی)، امکان دارد آخرین نسخه منتشرشده Mod Assistant از آخرین نسخه بازی پشتیبانی نکند. در این هنگام برنامه باید به شما اخطار دهد که نسخه بازی از نسخه‌ای که برنامه پشتیبانی می‌کند، بروزتر است، و از شما می‌پرسد که علاقه‌ای به ادامه دادن دارید. درگذشته ما توانستیم بدون مشکلی به نصب مود‌های مورد‌نظر خود بپردازیم، اما ممکن است این موضوع در آینده تغییر کند.

  1. صبر کنید تا نصب مود‌ها به اتمام برسد.

زمانی که نصب مود‌ها تمام شد، شما می‌توانید نقشه‌های سفارشی‌شده خود را اضافه کنید.

نصب کردن نقشه‌های سفارشی‌شده

اگر موارد از قبل تعیین‌شده نصب را تغییر نداده باشد، Mod Assistant باید ابزاری نصب‌کرده باشد که به شما اجازه «به دنبال گشتن» و اضافه کردن نقشه‌ها در بازی را می‌دهد. برای پیدا کردن این ابزار از منوی سمت چپ سربرگ Mods را بازکرده و بر روی More songs کلیک کنید.

اگر می‌خواهید مود را از طریق دکستاپ نصب کنید و بعداً آن را در دستگاه VR خود اجرا کنید، در تنظیمات «Options» از بخش Enable One Click Installs تیک سایت Beast Saber را بزنید (شما فقط نیاز دارید این کار را یک‌بار انجام دهید، تا این ویژگی فعال شود). و وقتی در سایت Besat Saber نقشه موردنظر خود را پیدا کردید می‌توانید به‌راحتی با کلیک بر روی نصب ابری «cloud-install» (که در عکس زیر قابل‌مشاهده است)، مپ موردنظر را به بازی خود اضافه کنید. (برای این کار باید از قبل وارد اکانت خود شده باشید)

بعد از کلیک بر روی این گزینه احتمالاً از شما پرسیده خواهد شد که به مرورگر اجازه باز کردن برنامه Mod Assistant را بدهید، بر روی Yes کلیک کنید. بااینکه به نظر می‌رسد اتفاقی نمی‌افتد، اگر صبر کنید به شما اعلامیه مبنی بر اینکه «نقشه سفارشی‌شده نصب شد» دریافت خواهید کرد.

بعد از دریافت و نصب نقشه، چه از داخل بازی و چه با استفاده از دکستاپ، می‌توانید آهنگ‌ها جدید را از بخش «custom songs» اجرا کنید.

با این توضیحات شما باید بتوانید به بازی Beat Saber برای PC VR نقشه‌های سفارشی‌شده خود را اضافه کنید، اگر به مشکلی برخوردید آن را با ما به اشتراک بگذارید، ما بهترین تلاشمان را برای کمک به شما خواهیم کرد.

منبع UploadVR

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.