اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

CS-1X اولین کیت موتور به همراه برنامه واقعیت افزوده

اولین سرمایه‌گذاران می‌توانند از یک برنامه واقعیت افزوده مخصوص برای شخصی‌سازی کافه‌ریسر خود استفاده کنند

RYCA Motors که یک شرکت کالیفرنیایی و متخصص در شخصی‌سازی موتورسیکلت است، قصد دارد در دهمین سالگرد خود به اولین سرمایه‌گذاران پروژه جدید خود یک بسته شخصی‌سازی هدیه بدهد. به گفته‌ی این شرکت CS-1X «اولین موتورسیکلت جهان» است که با کمک واقعیت افزوده ساخته‌شده است.
RYCA Motors اولین بار در سال ۲۰۱۰ وارد صنعت شخصی‌سازی موتورسیکلت شد، اولین محصول این شرکت CS-1 بود که Suzuki LS650 Savage را از موتور سنگین (Cruiser) به کافه‌ریسر تبدیل می‌کرد. کیت CS-1X 2020 همراه با برنامه FantomView منتشر می‌شود، که به کاربر اجازه می‌دهد با استفاده از واقعیت افزوده استایل موتور خود را تغییر دهند. صاحب موتور می‌تواند از بین طیف وسیعی از قطعات سفارشی، قطعه موردنظر را انتخاب کند و نحوه قرارگیری آن و ظاهر جدید موتور خود را با استفاده از تلفن همراه تماشا کند. بعدازآن کاربر می‌تواند بدون نیاز به هیچ‌گونه دانش مکانیکی، موتور خود را از زوایای مختلف تماشا کند. برنامه حتی‌ می‌تواند به‌صورت زنده به کسانی که برای اولین بار موتور خود را سفارشی‌سازی می‌کنند تخفیف‌های مخصوص پیشنهاد بدهد.

مدیرعامل RYCA، کیسی استیونسون (Casey Stevenson) در یک اعلامیه رسمی گفت:
بین موتورسواران هیچ گرایش به بزرگی سفارشی‌سازی کردن موتورسیکلت نبوده است، و هم‌اکنون حتی بعضی OEMها (تولیدکنندگان قطعات اصلی) موتور‌های خود را طوری طراحی می‌کنند که به‌صورت غیرقابل‌تصوری بتوان موتور را شخصی‌سازی کرد. اما پیدا کردن قطعات و لوازم جانبی برای بعضی از موتور‌های مخصوص و اطمینان پیدا کردن از اینکه قطعات باهم به مشکلی نمی‌خورند کمی سخت است زیرا که هزاران قطعه وجود دارد که توسط صدها تولیدکننده متفاوت ایجادشده است.
رایان راجوسکی (Rayan Rajewski)، مدیر ارشد عملیاتی در ادامه این موضوع گفت:
واقعیت افزوده این حدس زدن‌ها را مراحل خرید قطعات اصلی و بعد فروش حذف می‌کند، زیرا که با این برنامه شما می‌توانید نحوه دقیق قرارگیری قطعات و ظاهر آن‌ها را قبل از خرید تماشا کنید. این برنامه همچنین می‌تواند برای پشتیبانی، نگهداری و تعمیرات به حالتی عمل کند که هیچ‌گونه راهنما نوشتاری و ویدئو دیگری نمی‌تواند. ما معتقدیم واقعیت افزوده آینده سرویس، قطعات و فروش است.
CS-1Xبااینکه در حال حاضر برنامه FantomView فقط برای کیت CS-1X 2020 موجود است، RYCA در حال برگزاری کمپینی برای جمع‌آوری سرمایه است تا بتواند این برنامه را تبدیل به یک برنامه چند رشته‌ای کند. هدف آخر شرکت تولید یک پلتفرم واقعیت افزوده باقابلیت پشتیبانی تمام تولیدکنندگان و خورده فروشان است.
شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از CS-1X و FantomView به سایت رسمی شرکت RYCA مراجعه کنید.

منبع Venture Beat
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.