اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

جایزه‌ای جدید به بخش XR جشنواره فیلم کن اضافه خواهد شد

با گسترش همکاری بین Cannes XR و شرکت Positron، جایزه جدیدی به این رویداد اضافه خواهد شد. این رویداد در اردیبهشت سال بعد برگزار می‌شود

جشنواره فیلم کن (Cannes Film Festival) یکی از معتبرترین رویدادهای سالانه صنعت فیلم و سریال است، که شامل چندین رویداد دیگر مثل The Marché du Film می‌شود. در سال گذشته افتتاحیه Cannes XR توسط The Marché du Film برگزار شد، که از آن به‌عنوان شتاب‌دهنده‌ای برای اکوسیستم سرگرمی صنعت XR یاد می‌شود. این رویداد در سال ۲۰۲۰ با اضافه کردن یک مکان و جوایز جدید برای قدردانی از خالقان برمی‌گردد.

در جشنواره Palais des سال ۲۰۱۹ Cannes XR هفتصد مترمربع به خود اختصاص داده بود و در این مکان هنوز در سال ۲۰۲۰ برقرار است. همچنین بعلاوه آن امسال به دلیل افزایش علاقه‌ها نسبت به این صنعت مکان قبلی ۱۶۰۰ مترمربعی Palm Beach در اختیار این صنعت قرار می‌گیرد، از امتیاز‌های این مکان می‌توان به دید زیبا آن به سمت خلیج Cannes و جزیره Lérins اشاره کرد.

جشنواره de Cannes با همکاری شرکت Brogent Technologies جایزه جدید معرفی کرده است. این جایزه که پوزیترون بینایی (Positron Visionary) نام دارد به بهترین اثر سینمایی XR تعلق دارد، و فینالیست‌ها قادر خواهند بود محصول خود را با استفاده از صندلی‌های Voyager VR در سینما Positron XR واقع در محل جدید Palm Beach به نمایش بگذارند.

جرمی پایلارد (Jérôme Paillard)، مدیر اجرایی Marché du Film، در بیانیه‌ای گفت:

در رابطه با Cannes XR باید گفت، ما معتقدیم که رابطه بین صنعت‌های فیلم‌سازی و XR ضروری است. امسال، جشنواره Cannes به پیشگامی در فضای سینمای XR، با فراهم کردن فرصتی برای داستان‌نویس‌ها برای نمایش آثار خود به مخاطبان بین‌المللی، ادامه خواهد داد. ما از همکاری خود با شرکت Positron در راستای تجلیل از خلاقیت و نبوغ فنی بهترین هنرمندان و توسعه‌دهندگان در جهان، هیجان‌زده هستیم.

جفری تراویس (Jeffrey Travis)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Positron نیز می‌گوید:

Positron مفتخر به همکاری با Cannes XR و Brogent Technologies Inc برای نمایش کارهای تازه، قانع‌کننده و تخیلی است که قدرت قصه‌گویی را در محیط VR نشان می‌دهد. ما به بالا رفتن قدرت قصه‌گویی توسط فناوری‌های همه‌جانبه باور داریم و به همین دلیل ما قصد‌ داریم بهترین اثر‌های سازندگان را برای بیننده‌ها به نمایش بگذاریم. با استفاده از پکیج سینمایی XR ما (صندلی‌های Voyager VR)، می‌توانیم یک تجربه برتر و بی‌نظیر برای فیلم‌های VR با یک مدل تجاری اثبات‌شده برای تفریحی‌های مبتنی بر مکان ارائه دهیم.

می‌توانید اثر خود را برای ارزیابی تا آخر ۲۰‌ام مارس ۲۰۲۰ به این آدرس ارسال کنید. به برنده، صندلی Voyager VR و بسته کامل Voyager به ارزش 60،000 دلار اهدا می‌شود.

جشنواره فیلم کن در تاریخ ۲۳ تا ۲۸ اردیبهشت 99 (12-17 May) رخ می‌دهد، برای خبر‌های آینده از این جشنواره ما را دنبال کنید.

منبع VRfocus

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.