اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

خلاصه اخبار XR در ماه گذشته

مرورری بر خلاصه اخبار واقعیت بسیط (XR) ماه مارس 2020

قرارداد ۴۸۰ میلیون دلاری با ارتش ایالات‌متحده به ثمر رسیده است و کاربران در حال آزمایش نسخه پیشرفته HoloLens 2 هستند.

همچنین، بخش سرمایه‌گذاری صنعت AR همچنان برای سرمایه‌گذاران جذاب به نظر می‌رسد، زیرا استارت‌آپ Talespin دور جدیدی از بودجه را برای پلتفرم آموزشی AR/VR خود جمع‌آوری کرده است.

با تبدیل‌شدن واقعیت افزوده به یکی از نقاط فشار تبلیغاتی صنعت بی‌سیم 5G، شرکت مخابراتی انگلستان Three یک تبلیغ تلویزیونی تولید کرده است که به‌عنوان یک لیست دلخواه برای تجربیات آینده AR یاد می‌شود.

در آخر، شرکت Nreal به عینک هوشمند Nreal Light ویژگی جدیدی را اضافه کرده است.

ارتش ایالات‌متحده در حال آزمایش AR آموزشی باحالت نظامی HoloLens 2 است

با اینکه مایکروسافت برای برآورده کردن خواسته‌های ارتش از هدست HoloLens 2 به مشکل برخورده بود، شرکت توانست سرانجام نسخه اصلاح‌شده این هدست را به ارتش ایالات‌متحده عرضه کند.

اکنون، تصاویر تازه فاش شده از ارتش ایالات‌متحده دقیقاً نشان می‌دهد که چگونه HoloLens 2 هنگام تمرین استفاده می‌شود.

استارت‌آپ Talespin  پانزده میلیون دلار به‌عنوان بودجه فناوری AR/VR آموزشی جمع‌آوری کرده است

زمانی که کل جهان به فکر استفاده از ابزار‌های AR و VR برای برقراری جلسات از راه دور است، یک استارت‌آپ تمرکز خود را بر روی آموزش همه‌جانبه برای مشتری‌هایی که به آن احتیاج دارند، گذاشته است.

استارت‌آپ Talespin که در لس‌آنجلس واقع است، در دور دوم سرمایه‌گذاری خود توانست ۱۵ میلیون دلار در راستای آموزش تجاری با استفاده از AR و VR، جمع‌آوری کند. این بودجه توسط Cornerstone OnDemand که در آموزش مبتنی بر فضای ابری متخصص است، جمع‌آوری‌شده است.

تبلیغات تلویزیونی جدید شرکت Three UK فناوری 5G را به آینده AR پیوند می‌زند

تمام صنعت wireless در حال تلاش است که جهان را متقاعد کند که 5G (و هر نسلی با سرعت بیشتر و قیمت بیشتر) نه‌تنها ارزش هزینه کردن را دارد بلکه شگفتی‌هایی به پدید می‌آورد که تا قبل از آن دیده نشده است. ولی هیچ‌کدام نتوانسته‌اند به‌اندازه این غول ارتباطی انگلیسی (Three) بر روی نمودار‌های فروش تأثیرگذار باشند.

این شرکت برای تبلیغ 5G بی‌سیم خود آنچه را که فقط می‌تواند به‌عنوان یک فیلم علمی تخیلی کوتاه توصیف شود را جمع کرده تا حداقل کوره نوری ازآنچه در آینده شاهد خواهیم بود را به مصرف‌کنندگان نشان دهد، و در این مسیر واقعیت افزوده نقش مهمی را ایفا می‌کند.

ارتقاء سطح هدست Nreal با افزودن فناوری ردیاب دست

قدرت هدست Nreal Light با گذشت هر هفته به‌صورت تدریجی رو به افزایش است.

حال، آخرین ویژگی اضافه‌شده به این دستگاه احتمالاً چیزی است که هر کاربری که از این دستگاه استفاده کرده است، نبود آن را احساس کرده. و این ویژگی چیزی نیست جز قابلیت ردیابی دست (Hand Tracking)

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.