اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

‌Boneworks هم اکنون در دسترس است

فیزیک بازی جدید Stress Level Zero تا به حال مشاهده نشده است!!

بعد تقریبا یک سال انتظار، بازی اکشن-ماجراجویانه VR شرکت Stress Level Zero’s با نام Boneworks منتشر شد، و سطح استاندارد طلایی بازی های VR را جا به جا کرد.

این بازی هم اکنون با قیمت تقریبی 390 هزار تومان (29.99 دلار) در SteamVR در دسترس است، بازی Boneworks شما را در نقش Ford، کارمندی در شرکت صنعتی Monogon، قرار می دهد. Monogon یک شرکت فرآورگان (مجموعه صنعتی یا تجارتی بزرگی که از چند شرکت مختلف در زمینه های مختلف تشکیل شده است) قدرتمند است که مسئول ایجاد هوش مصنوعی VR ای به نام “Myth OS” است. در طول ماجراجویی خود، چیز های بیشتری در مورد روایت رمزآلود بازی با حل کردن پازل های فیزیکی، می فهمید. البته در راه خود به تعداد زیادی از “Null Bodies” (بدن خالی ها) برخورد می کنید که اگر در معرض دید آنها قرار بگیرید به شما حمله خواهند کرد.

اگر چه تا به حال فقط چند ساعت از بازی را پشت سر گذاشته ایم، این بازی هم اکنون خودش را به عنوان یکی بهترین بازی های VR با فیزیکی چشمگیر اثبات کرده است. هر اثر متقابلی در Boneworks به طور باور نکردنی رضایت بخش است. این رضایت ناشی از مکانیک فیزیکی پیشرفته بازی است، که احساس وزن و تکانه را به تمام حرکات شما اضافه می کند. فرض کنید که می خواهید جعبه چوبی را با یک تبر بزرگ تیکه تیکه کنید. بخاطر وزن تبر، اگر با یک دست آن را تکان دهید، صدمه کمی به جعبه وارد می کند. اما اگر همان تبر را با دو دسته و به طور مساوی بگیرید، شما کنترل بهتری روی تبر پیدا می کنید و در نتیجه صدمه بیشتری وارد می کنید.

در این مسیر شما به تنوع زیادی از اسلحه ها (هم از نوع کوتاه برد هم از نوع بلند برد) برخورد می کنید. اسلحه های سرد، مثل دیلم، تبر، آجر!،شمشیر، پتک و تمام اسلحه های گرم که در این بازی وجود دارد، کاملا حس واقعی بودن را به شما منتقل می کند. در این بازی برای استفاده از مهمات خود باید دقت کنید. این مهمات برای از پا در آوردن دشمنان و همچنین یک جور واحد پول برای خرید ارتقاعات از یک ماشین اتوماتیک استفاده می شود.

شاید بنظر مهم نیاید، اما قوانین فیزیکی در این بازی نقش مهمی ایفا می کند. شما می توانید با هر مانع، پازل یا دشمن با استراتژیک مختلفی برخورد کنید. به عنوان مثال، در یکی از بخش های اولیه بازی، باید با فرار از شلیک های یک برجک اتوماتیک خودم را به مکانی مشخص می رساندم. بعد از چند تلاش ناموفق برای فرار از این گلوله های بی رحم، با دو دست بشکه ای آهنین و بزرگ را در دست گرفتم و از مسیر عادی راه خودم را ادامه دادم، اما این دفعه گلوله های برجک توسط تنه آهنین بشکه جذب می شد. در مرحله دیگری، بدون اسلحه با یک Null Body خراب رو به رو شدم. بعد از اینکه تلاش های ناموفق برای باز کردن خودم با دست خالی، دستپاچه شدم و یک آجر که در آن نزدیکی بود را برداشتم و دشمن را با آن آجر از پا در آوردم. این اتفاق حسی فراواقع گرایانه داشت.

به همین دلایل است که این بازی توسط خیلی از کاربران VR مورد قدردانی قرار گرفته است. کسانی که بازی های قبلی VR را تجربه کردند، به سرعت قدر دانی خود را نسبت به این حجم ا ز جزئیات در حرکات و فعل و افعالات بازی نشان خواهند داد. اما برای کسانی که این بازی را به عنوان اولین بازی خود در VR تجربه می کنند، بیشتر حس یک دمو نمایشی از تکنولوژی افتخار آمیز دارند تا یک بازی روایتگر.

این بازی همچنین از یک سیستم IK (Inverse Kinematics) بدنی واقع گرانه استفاده می کند، که امکان تعامل طبیعی با دنیا بازی را فراهم می کند. به عنوان مثال اگر نمی توانید آن سوی یک دیوار را ببنید، می توانید با استفاده از دست هایتان خود را کمی بالا بکشید تا یک دید خوب به آن سوی دیوار داشته باشید. اگر هم مسیر شما توسط تعدادی جعبه سد شده بود، می توانید با دستان خود آن ها را کنار بزنید و به مسیر خود ادامه بدهید. این عناصر با اینکه ملموس نیستند، سطحی از واقع گرایی به بازی اضافه می کنند که نمی توان آن را با کلمات بیان کرد.

هرچقدر در دنیا فاسد و بی نظم این بازی چلو می رویم، نمی توانیم انتظار خود را برای سوپرایز های آینده این دنیا را انکار کنیم.

با اینکه بازی با هدست های VR کامپیوتر به خوبی کار می کند، اما کسانی که دوست دارند این بازی را بهتر تجربه کنند می توانند از دسته های Knuckles شرکت Valve استفاده کنند. این کنترل با تمرکز بیشتر بر روی حالت دست، یکی از بهترین کنترل ها برای این بازی حساب می شود.

توانایی گرفتن بخش های مختلف یک شئ یا محیط از جنبه های مهم تجربه این بازی است. با اینکه کنترل های لمسی هم می توانند نیاز های این بازی را پاسخ گو باشند، اما شما یک نسخه سطح پایین تر از این بازی را دریافت می کنید.

نظر خودتان را در مورد این بازی با ما به اشتراک بگذارید.

منبع VR Scout

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.