اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

Sandbox کیت نرم‌افزاری برای توسعه‌دهندگان خواهد ساخت

شرکت Sandbox VR (پلتفرم VR مکان ثابت) به‌زودی کیت نرم‌افزاری توسعه‌دهندگان (SDK) برای پلتفرم holodeck ( مکان مخصوص انجام بازی این پلتفرم، معنی تحت‌اللفظی آن عرشه هولوگرامی است) واقعیت مجازی خود منتشر خواهد کرد.

شرکت Sandbox VR (پلتفرم VR مکان ثابت) به‌زودی کیت نرم‌افزاری توسعه‌دهندگان (SDK) برای پلتفرم holodeck ( مکان مخصوص انجام بازی این پلتفرم، معنی تحت‌اللفظی آن عرشه هولوگرامی است) واقعیت مجازی خود منتشر خواهد کرد.

ساختمان‌های واقعیت مجازی این شرکت در شهر‌های زیادی از آمریکا شمالی و همچنین هونگ‌کونگ، سنگاپور، ماکو و جاکارتا وجود دارد. شما برای تجربه این محتوا‌ها، که معروف‌ترین آن‌ها Star Trek: Discovery و Amber Sky 2088 است، می‌توانید از سایت این شرکت زمان و مکانی که می‌خواهید در آن حضور پیدا کنید را رزرو کنید. سانس‌ها ۳۰ دقیقه‌ای، از ۲ نفر تا ۶ نفر ظرفیت دارد و قیمت آن نسبت به ساعت سانس از ۳۲ تا ۳۸ دلار به ازای هر نفر است.

Sandbox در پستی اعلام کرد، هر‌کسی که نسبت به توسعه محتوا برای این پلتفرم VR آشنایی داشته باشد، می‌تواند از این کیت نرم‌افزاری که به‌زودی منتشر می‌شود، استفاده کند.

آقای ایدان بک، مدیر ارشد فناوری این شرکت می‌گوید که این کیت شامل قابلیت‌هایی ازجمله: «عملکرد بالا سینماتیک معکوس، rigging، و motion capture» و این کیت از موتور‌های Unreal، Unity، Native پشتیبانی خواهد کرد.

ساختمان‌های Sandbox از بعضی فناوری‌ها استفاده می‌کنند که کمتر توسعه‌دهنده‌ای به آن‌ها دسترسی دارد، به‌عنوان‌مثال می‌توان از سلاح‌های haptic و سیستم چند دوربین motion capture آن اشاره کرد. همچنین توسعه‌دهندگان می‌توانند از دستگاه‌های متوسطی مانند HTC Vive و Oculus Rift استفاده کنند.

ازآنجایی‌که motion capture حرفه‌ای بیش از هزار دلار هزینه دارد، آقای بک گفت که:

این مؤلفه را حذف کنید و به‌جای آن از متغیر‌های دیگری استفاده کنید که بدون نیاز به این دستگاه‌های گران‌قیمت، بتواند کاملاً با motion capture تمام بدن ما و بدون هیچ مشکلی بر روی holodeck به مرحله اجرا برسد.

علاوه بر آن، این شرکت اذعان کرد، که در networking framework آینده امکان ایجاد یک محیط چندنفره برای توسعه‌دهندگان و امتحان محتوا به‌عمل‌آمده، خواهد بود.

بک می‌گوید:

ما سعی می‌کنیم تا جایی که می‌توانیم ساخت تجربه برای holodeck خود را آسان‌سازیم، و از سازگاری HMDها و دستگاه‌های محاسباتی که برای به کار انداختن holodeckهای خود استفاده می‌کنیم، اطمینان حاصل می‌کنیم.

توسعه‌دهندگان علاقه‌مند می‌توانند درخواست خود را مبتنی بر ساخت محتوا برای این پلتفرم را در این صفحه ثبت کنند. این کیت تا آخر امسال منتشر خواهد شد.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.