اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

کمپین کیک استارتر Yaw2

این کمپین توانست در هفته اول ۱ میلیون دلار را جذب کند

اولین کمپین کیک استارتر این شرکت در سال 2018 تشکیل شد، Yaw اصلی جزو اولین صندلی‌های شبیه‌ساز حرکت بود که یک شبیه‌سازی 3DoF و جمع‌و‌جور را هم برای واقعیت مجازی و هم برای نمایشگرهای صاف عرضه کرد. حال Yaw VR با سخت‌افزار خود با نام Yaw2 به کیک استارتر برگشته و توانست در هفته اول مرز ۱ میلیون دلار را پشت سر بگذارد.

دستگاه Yaw2 به عنوان یک شبیه‌ساز حرکت در «سطح مصرف‌کننده» عرضه می‌شود و کمترین سطح قابل خریداری در این لحظه ۱۰۹۰ دلار قیمت دارد. این سطح حتی شامل صندلی واقعی و «Yaw Platform» که اجازه چرخش ۳۶۰ درجه را می‌دهد، نمی‌شود. با این حال با سرعت زیادی در دو روز اول به فروش رسیدند، اولین پیش خریدارها می‌توانستند این دستگاه را با قیمت ۷۹۰ دلار دریافت کنند.

حال کمپین Yaw2 به‌راحتی هدف ۱۰۰ هزاردلاری خود را پشت سر گذشته و توانسته طی یک هفته بیشتر از ۱ میلیون دلار جذب کند. این رشد هیچ نشانه‌ای از متوقف شدن را نشان نمی‌دهد. با اینکه این کمپین هنوز نزدیک یک ماه تا تمام شدن آن مانده، توانسته تا این لحظه ۱٫۲۸۲٫۰۰۰ دلار جمع کند.

در مقایسه با نسخه اصلی سال 2018 که یک صندلی جمع‌وجور در یک گهواره دایره‌ای شکل و با قابلیت 3DoF بود، Yaw2 با توجه به جا پا بزرگ آن، سطح قابل تنظیم و قابلیت ادغام صندلی خود با آن، یک پلتفرم حرکتی مرسوم‌تر به نظر می‌رسد.

اگر می‌خواهید صاحب یک Yaw2 با قابلیت حرکت 3DoF و Yaw Platform جهت چرخش ۳۶۰ درجه شوید، باید بسته ۱٫۴۷۰ دلاری آن را خریداری کنید که هنوز در دسته مصرف‌کننده قرار می‌گیرد. البته این بسته هم مجهز به صندلی نیست، شما می‌توانید صندلی خود را بر روی آن قرار دهید یا یک صندلی به قیمت ۱۰۰ دلار از Yaw VR تهیه کنید.

Yaw2

این شرکت می‌گوید که Yaw2 با تمام هدست‌های بزرگ واقعیت مجازی مانند Oculus Quest، PSVR و هدست‌هایی که با SteamVR هماهنگ می‌شود را دارد. با اینکه خیلی از موتورهای بازی‌سازی پشتیبانی شبیه‌ساز حرکت را ارائه می‌دهند، اما این پشتیبانی باید در خود بازی قرار گرفته باشد. Yaw VR دستگاه خود را با بازی‌های مجهز به پشتیبانی از شبیه‌ساز حرکتی مانند،Elite Dangerous، Dirt Rally 2.0، Project Cars 2، MS Flight Simulator و Fly Inside تبلیغ می‌کند.

تمام نسخه‌ها در سپتامبر 2021 (اواخر تابستان) ارسال می‌شود، ارسال‌ها شامل نسخه‌های pro و arcade که دارای توان و موتورهای قوی‌تری هستند هم می‌شوند. شما می‌توانید صفحه کیک استارتر Yaw2 را برای اطلاعات بیشتر چک کنید.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.