اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

کمپین کیک استارتر هدست ZapBox راه‌اندازی شد

این هدست 6DoF واقعیت ترکیبی با قیمت پایه ۴۰ دلار توسط شرکت Zappar تولید می‌شود

اخیراً استودیو خلاق Zappar، کیت جدیدی برای استفاده از پلتفرم ZapBox خود با قیمت ۴۰ دلار معرفی کرد. این شبه هدست 6DoF که مخصوص تماشا واقعیت بسیط موبایل طراحی شده است، یک صفحه مرتبط کیک استارتر دارد که چند روز بعد از معرفی آن با هدف جمع‌آوری ۶۵ هزار دلار راه‌اندازی شده است و تا حالا بیشتر ۴۰ درصد از مبلغ هدف خود را جمع‌آوری کرده است.
ZapBoxکیت ZapBox با یک قیمت غیرقابل رقابت شامل کنترلر، دو آداپتور دوربین موبایل، لنگرهای جهانی (نشان‌هایی که زمینه پلتفرم را مشخص می‌کنند)، انباشته‌ای از عنوان‌های مختلف و یک افزونه Unity برای توسعه‌دهندگان می‌شود. آیفون 6S به بعد، سری Sهای اخیر سامسونگ و گوشی‌های هوشمند Google Pixel از این پلتفرم پشتیبانی می‌کنند.
یکی از مؤسسان و مدیرعامل Zappar، آقای کاسپار تایکر گفت:

کیت جدید ZapBox با قیمت ۴۰ دلار، نتیجه ۵ سال تجربه ما برای ساخت بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین پلتفرم برای تجربه محتواهای واقعیت ترکیبی و واقعیت مجازی است. به‌عنوان یک کسب‌وکار ما همیشه بر روی عمومی‌سازی کردن واقعیت بسیط تلاش کرده‌ایم، و کیت جدید ZapBox نشانه حسن‌نیت ما در برابر عملی کردن این قول است.

ZapBoxاین محصول اولین تلاش Zappar برای عمومی‌سازی و افزایش دسترسی واقعیت بسیط نمی‌باشد، این استودیو برای در دسترس قراردادن واقعیت بسیط تابه‌حال استراتژی‌های مختلفی را پیاده کرده است. از دیگر کارهای این استودیو ZapWork است، یک پلتفرم وب پایه که برای خلاقیت و روایتگری طراحی و به کاربر اجازه می‌دهد محتوا واقعیت افزوده تولید کنند. کاربران ZapBox می‌توانند با ZapWork محتوا تولید کنند و بلافاصله با استفاده از برنامه ZapBox آن را مشاهده کنند.
آقای سیمون تایلر، یکی از مؤسسان و رئیس بخش تحقیق و توسعه گفت:

ما می‌خواستیم که توسعه‌دهندگان بتوانند بدون هزینه سنگینی برای سخت‌افزار مناسب قابلیت‌های واقعیت مجازی و واقعیت بسیط 6DoF را کاوش کنند. این ZapBox جدید شامل تعادلی مناسب بین قیمت و قابلیت‌های دستگاه است که به کاربران ZapWork و Unity اجازه می‌دهد تجربه‌ای را که می‌خواهند به وجود آورند.

اولین ZapBox در سال 2014 و با الهام از Google cardboard به دست مصرف‌کنندگان با مناسب‌ترین قیمت موجود رسید. Zappar حاضر شده است که مشتریان بالقوه را در نظر نگیرد و درنتیجه، با وجود هدست‌های واقعیت بسیط دیگر در بازار، تعداد کمی می‌توانند از نظر در دسترس بودن با ZapBox مقابله کنند.

منبع VRScout

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.