اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

کار توسعه دهنده های AR راحت‌تر شد

Magic Leap ابزار هایی برای راحتی کار توسعه دهنده های AR منتشر کرد

Magic Leap یک مجموعه جدید برای توسعه دهنده ها به نام (Magic Leap Toolkit) منتشر کرده است که شامل یک دسته ابزار به منظور راحت تر کردن کار خالقان برای اوردن رویا های خود به زندگی بدون نیاز به فکر دوباره در مبانی به کار برده، است.
MLTK (مخفف) در حال حاضر برای توسعه دهندگانی که با Unity کار می کنند در دسترس است. این طیف وسیع ابزار بار سنگینی را از شانه توسعه دهندگانی، که از هدست Magic Leap استفاده می کنند، خالی می کند. این ابزار راه حلی برای مشکلاتی مانند، اطلاعات واردی کنترل، تشخیص سطح ها، و یک شبکه چند کاربره که بین توسعه دهنده ها یک پایه کاری به وجود می آورد. نگاهی به ویدئو های کوتاه منتشر شده توسط Magic Leap داشته باشید:

نشانگر کنترل (Control Pointer)

 • این ابزار نشانگری برای دستکاری و جا به جایی راحت تر اشیا دیجیتال است. نشانگر به کاربر قابلیت انتخاب، انتخاب/ بلعکس آن، و کشیندن/ انداختن را می دهد.

اطلاعات سطح (Surface Details)

 • اطلاعات سطح راه حلی ساده برای تشخیص تفاوت بین سطح ها است.

کنترل ورودی اطلاعات (Control In Put)

 • این ابزار اطلاعاتی از اتفاقات اعمال شده توسط کنترل، را می دهد. از این دسته اطلاعات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  +تغیرات در موقعیت و جهت کنترل
  +اتفاقات بامپر
  +اتفاقات دکمه خانه
  +اتفاقات ماشه
  +اتفاقات حرکات تاچ پد

نگه دارنده (Keep In Front)

 • این ابزار محتوا مورد نظر را در رو به روی کاربر نگه می دارد

کنسول زمان اجرا (Runtime Console)

 • این ابزار پیام های ورودی به سیستم، هنگام اجرای یک برنامه ساخته شده توسط Unity بر روی دستگاه Magic Leap، را نشان می دهد.

قرار دادن بر روی کف (Place On Floor)

 • این ابزار به کاربر کمک می کند مکانی را پیدا کند که برنامه بتواند محتوا دیجیتالی را در آن مکان قرار دهد. این ابزار باعث می شود که کاربر نیاز به وارد کردن اطلاعات دستی نداشته باشد، زمانی که کاربر بر روی مکانی خالی تمرکز می کند، این ابزار محتوا دیجاتالی را در آن مکان قرار می دهد.

رمپ روشنایی (RampLight)

 • این ابزار روشنایی مستقل از روشنایی Unity است که از هر زاویه ای میزان روشنایی کافی را حفظ می کند و کیفیت بصری Magic Leap را به حداکثر می رساند.

دو ابزار دیگر این مجموعه در حال حاضر شامل ویدئو نمی باشند اما Magic Leap از قابلیت های آن دو متنی منتشر کرده است:
انتقال (Transmission)

 • این ابزار یک ابزار بین دستگاهی است که دستگاه ها را بر روی یک شبکه محلی (LAN) به هم متصل می کند. با اضافه کردن این ابزار به برنامه Unity میتوانید بین هدست Magic Leap، کامپیوتر، موبایل و هر دستگاه دیگری یک شبکه محلی ایجاد کنید. شبکه های سطح پایین به طور مستقیم از طریق UDP اداره می شود. این ابزار برای توسعه دهندگان یکپارچه، تجارب چند کاربری، ارزشمند است. از این ابزار می توانید برای به اشتراک گذاشتن پیام ها، دستورات ریموت، و هماهنگ کردن مکانهای یک شئ، استفاده کرد.

تراز مکانی (Spatial Alignment)

 • این ابزار یک جزء مهم ابزار انتقال (Transmission) است. بدون این ابزار، انتقال نمی تواند اشیاء را بین هدست های AR تراز کند تا بقیه دستگاه ها آن محتوا را در آن مکان ببینند. این ابزار از سیستم قاب مختصات مداوم (Persistent Coordinate Frame) Magic Leap برای هماهنگی بصری دستگاه های Magic Leap که با انتقال به هم متصل هستند، استفاده می کند.

به نظر شما این ابزار کار توسعه کننده ها را راحت تر می کند؟

منبع Road To VR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.