اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

کاخ ورسای را زیر و رو کنید

برنامه VersaillesVR توسط makemepluse و بخش هنر و فرهنگ گوگل توسعه یافته است. این برنامه به شما اجازه می دهد که یک تور تفریحی-تاریخی در معروف ترین کاخ فرانسه را بروی دستگاه VR خود تجربه کنید.

این کاخ به دستور پادشاه لوییز چهاردهم در دست ساخت قرار گرفت و ساخت آن در سال ۱۰۶۱ شمسی (۱۶۸۲ میلادی) به اتمام رسید، این نما تاریخی شامل آپارتمان های دولتی پادشاه و ملکه، اپرای سلطنتی، تالار آینه ها و کیلیسای کوچک سلطنتی در میان چندین مکان بدنام دیگر می شود.     

                                                                                          

تمام جزئیات (حتی کوچکترین بریدگی بر روی نقاشی ها) به تصویر کشیده شده است و کاملا قابل لمس است. تمام ملیله ها، کنده کاری های مبلمان ها، و نقاشی ها با وضوح بالایی ضبط شده است، شما می توانید تمام گوشه ها، سازه ها، وحتی شکاف های دیوار را طوری کاوش کنید که انگار واقعا در آنجا حضور داشته اید.حتی زمانی که تمام منطقه را گشتید، می توانید به حالت شب بروید و در تاریکی این مجتمع را گشت و گذار کنید و تنها چیزی که راه را روشن می کند آتش دودکش ها است.

طبق توضیحات گوگل شما می توانید بین ۲۴ اتاق شخصی که ۳۶۰۰۰ متر را در خود جا داده است، تلپورت کنید. برخی از این مکان ها دارای اشیاء قابل تعامل هستند و می توانید توضیحاتی آموزنده ای در مورد آن شیء بخوانید.

ملیله، نقاشی، سقف، مجسمه،مبلمان و تمام چیز هایی که می توانید با کنترل خود به آن اشاره کنید به شما اجازه دسترسی نامحدود و ممتاز به گنجینه های کاخ ورسایز را می دهد.

این برنامه هم اکنون برای HTC Vive و Windows Mixed Reality و Valve Index به صورت رایگان در دسترس است.

نظر شما در مورد یک سفر خارجه در خانه چیست؟

منبع VR Scout
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.