اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

پیشگیری از آلزایمر با بازی واقعیت مجازی Sea Hero 

پیشگیری از آلزایمر با بازی واقعیت مجازی Sea Hero 

Sea Hero  یک بازی ویدیویی برای هدست اکولوس کوئست است که با همکاری Deutsche Telekom آلمان و استودیو Glitchers  به همراه چندین دانشگاه اروپایی طراحی شده است.

این بازی برای شناسایی افرادی که ممکن است علائم زودرس و خفیف زوال عقل را که آزمایش های پزشکی قادر به تشخیص آن نیست، طراحی شده است.

شاید زود دیر می‌شود !

هنگامی که اکثر مردم به آلزایمر فکر می کنند به نقش این بیماری در از بین بردن حافظه فرد فکر می کنند. در صورتی که مشکلات این بیماری در مراحل پایانی این بیماری پدیدار می شود و نه در مراحل اولیه، تا با این وسیله بتوانند شانس فرد را در آینده برای درمان این بیماری بالا ببرند .

بازی Sea Hero Quest یک بازی واقعیت مجازی است که بازیکنان در آن باید قایقی مجازی را هدایت و کنترل کنند. به آنها یک نقشه و پست های بازرسی نشان داده شده و پس از آن نقشه از آنها گرفته می شود و بازیکنان بدون نقشه باید به این پست های بازرسی در دنیای بازی حرکت کنند

به گفته محققان، هر دو دقیقه بازی برابر با پنچ ساعت تحقیق در محیط آزمایشگاهی است . از آنجایی که این بازی بیش از 3 میلیون نفر آن را دانلود و بازی کرده اند در مجموع معادل 1700 میلیون سال دیتای تحقیقات درباره آلزایمر جمع آوری شده است.

ژن APOE4 تصمیم گیرنده کار است !

پرفسور مایکل هورن یکی از محققین درگیر در این پروژه می گوید: ما متوجه شدیم افرادی که دارای ژن APOE4 (ژنی که احتمال زوال عقل را در افراد در آینده مشخص می کند) هستند مسیریابی بدتری نسبت به کسانی که حامل این ژن نیستند دارند و معمولا راه‌های دورتر و سختری را انتخاب می نمایند.

محققان با استفاده از داده های جمع آوری شده ای که از هزاران بازیکن این بازی دریافت کرده اند توانستند معیارهای ایجاد کنند که به وسیله آن افرادی که نیاز به درمان زوال عقل دارند را قبل از رسیدن به نقطه بحرانی زوال عقل درمان کنند

مطالب زیر شاید براتون جالب باشه

منبع kotaku
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.