اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

پشتیبانی Microsoft Flight Simulator از واقعیت مجازی

این شبیه‌ساز در پاییز و ابتدا بر روی هدست HP Reverb G2 منتشر می‌شود

استودیو مایکروسافت به‌صورت رسمی اعلام کرد که Microsoft Flight Simulator به‌زودی از واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد. این پشتیبانی هم‌اکنون در دسترس نیست، اما انتظار می‌رود همراه با (یا نزدیک همان تاریخ) انتشار HP Reverb G2 یعنی در پاییز، منتشر شود.
۱۸ مهر سال ۹۸: JÖrg Neumann رئیس Microsoft Flight Simulator در مصاحبه‌ با سایت AVSIM افشا کرد؛ باآنکه در اول قصد نداشتند شبیه‌ساز از واقعیت مجازی پشتیبانی کند، ولی در حال حاضر دارند سعی می‌کنند آن را به یک حقیقت تبدیل کنند.
به‌روزرسانی ۲۳ تیر سال ۹۹: پیش‌خرید Microsoft Flight Simulator 2020 در حال حاضر امکان‌پذیر است، تاریخ انتشار آن برای ۲۸ مرداد تعیین‌شده است. یک سؤال متداول به کانال رسمی دیسکورد این شبیه‌ساز اضافه‌شده است؛ که در جواب سؤال «آیا این نسخه از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کند؟»، پاسخ داده است «بااینکه هنوز چیزی قطعی نیست، ولی همچنان پشتیبانی از واقعیت مجازی یکی از بالاترین خواسته‌ها برای این شبیه‌ساز است.»
ما منتظر خبر‌های بیشتری مانند زمان انتشار پشتیبانی واقعیت مجازی هستیم، بااین‌حال استودیو خبری بیشتری از این موضوع با ما به اشتراک نمی‌گذارد.
به‌روزرسانی ۹ مرداد سال ۹۹: مایکروسافت در یک پست به‌صورت رسمی اعلام کرد که هم‌زمان با انتشار HP Reverb G2 یک به‌روزرسانی برای Microsoft Flight Simulator 2020 منتشر می‌شود که به آن پشتیبانی از VR را اضافه خواهد کرد.
سایت Eurogamer گزارش کرده که اولین هدستی که از پشتیبانی این شبیه‌ساز بهره‌مند می‌شود، هدست HP Reverb G2 است.
JÖrg Neumann در مصاحبه با سایت Eurogamer گفت:
این پشتیبانی اول برای Reverb G2 منتشر می‌شود، هدست‌های دیگر نیاز به مقداری کار بیشتر دارند. این پشتیبانی برای تمام هدست‌ها منتشر می‌شود اما بعضی از هدست‌ها زمان بیشتری نیاز دارند.
یکی از خورده فروشان رسمی HP می‌گوید که دریکی از تریلرها به‌صورت واضحی، ۲۵ شهریور را به‌عنوان تاریخ رسمی انتشار Reverb G2 دیده است، اما تنها تاریخی که شرکت به‌صورت رسمی اعلام کرده است، پاییز ۹۹ است. به‌هرحال، به‌احتمال‌زیاد پشتیبانی واقعیت مجازی این شبیه‌ساز نزدیک به تاریخ انتشار آن خواهد بود.
Neumann اعلام کرد:

حقیقتاً پشتیبانی از واقعیت مجازی چیزی نبود که ما در ذهن داشتیم، اما به دلیل درخواست زیاد ما تصمیم گرفتیم که آن را به واقعیت تبدیل کنیم. بااینکه نمی‌توانیم یک تاریخ برای آن مشخص کنیم، ولی برای پشتیبانی از واقعیت مجازی تصمیم قطعی گرفته‌ایم. ازآنجایی‌که قصد داریم شبیه‌ساز همانی باشد که کاربران می‌خواهند، پس ما پشتیبانی از واقعیت مجازی را در اولویت قراردادیم. جا دارد اعلام کنم که، ما برای ساخت هر نسخه از چند سال پیش برنامه‌ریزی می‌کنیم اما تصمیم گرفتیم برنامه خود را بر اساس بازخورد‌ها تغییر دهیم.

Microsoft Flight Simulator برای ایکس باکس وان و ویندوز ۱۰ منتشر خواهد شد.

شما می‌توانید فایل صوتی کامل مصاحبه Neumann و Sebastian Wloch (مدیرعامل Asobo Studio) را اینجا گوش کنید. این مصاحبه شامل آغاز پروژه در سال ۲۰۱۶، جزییات اضافه‌شده در مورد آب‌وهوا، ترافیک و …. می‌شود.

منبع Road to VR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.