اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

پشتیبانی عینک Vuzix Blade از پهبادهای DJI

عینک های هوشمند واقعیت افزوده ی Vuzix Blade اکنون می توانند از دستیار صوتی Alexa آمازون و پهپادهای DJI پشتیبانی کنند
این عینک های هوشمند که الکسا روی آن ها قرار داده شده و دارای تاییدیه ی آمازون می باشند اکنون مستقیما از طریق وبسایت آمازون قابل خرید هستند .

از زمان به بازار عرضه شدن ووزیکس بلید در فوریه ی امسال ، این عینک های واقعیت افزوده به دفعات به روز رسانی شده اند و از این طریق به یکی از متمایزترین هدست های واقعیت افزوده ی موجود در بازار تبدیل شده اند .
اخیرا شرکت Vuzix برای افزودن قابلیت ترجمه ی هم زمان به این عینک ، با شرکت های Verizon و Zoi Meet ( که یک زیرساخت پرطرفدار برای ارتباطات گوناگون است ) مشارکت کرده است . با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند چندین زبان را فورا ترجمه کنند . این زبان ها شامل عربی ، چینی ساده شده ، هلندی ، انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی ، ژاپنی ، کره ای ، پرتغالی و اسپانیایی می باشند .
این شرکت در همین ماه عرضه ی یک اپلیکیشن همراه پهپاد دی جی آی به بازار را اعلام کرد که به مصرف کنندگان و مشتریان شرکت این امکان را می دهد که پهپادهای برند دی جی آی را بدون استفاده از گوشی هوشمند یا تبلت کنترل کنند . این اپلیکیشن که با پهپادهای مدل Mavic Pro ، Mavic Air و Spark سازگار است ، کاربران ووزیکس بلید را قادر می سازد که به این وسایل کنترل از راه دور از طریق وای فای دسترسی داشته باشند و از طریق هدست ، اطلاعات ناوبری را دریافت کنند و به صورت زنده ویدئوی ارسالی از پهپاد را ببینند .


Paul Travers ، رئیس و مسئول اجرایی ارشد شرکت ووزیکس در یک بیانیه ی رسمی گفت : « از پهپادها در چندین بازار عمودی ( توضیح از مترجم : بازاری که مشتریان خاص و محدودی دارد و محصولات مطابق نیازهای خاص مشتری طراحی و ساخته می شوند .) شامل امنیت ، تیم پاسخ اولیه ( توضیح از مترجم : اولین افرادی که به محل وقوع حادثه می روند شامل تیم پزشکی ، پلیس ، تیم امداد و نجات و … ) ، بیمه ، بازرسی ، ساخت و تولید و خدمات میدانی و هم چنین توسط مصرف کنندگان استفاده می شود . »

 

وی هم چنین افزود : « دی جی آی بخش قابل توجهی از بازار پهپاد را تشکیل می دهد و به کارگیری اپلیکیشن پهپاد دی جی آی در عینک های مدل بلید ، بازارهای مجاور بیشتری را برای این مدل فراهم میکند که در آن ها از این عینک به عنوان یک دستیار دیداری استفاده می شود که احتیاجی به استفاده از دست ندارد و نیاز به گوشی هوشمند یا تبلت را برطرف می کند . »
امروز شرکت اعلام کرد که امکانات بیشتری به عینک های هوشمند ووزیکس بلید اضافه شده که از تاییدیه ی رسمی آمازون مبنی بر دربرداشتن الکسا برخوردار است و به کاربران اجازه ی دسترسی به فناوری دستیار صوتی شرکت آمازون ( که تحت مالکیت این شرکت می باشد ) بدون استفاده از دست را می دهد . همانند وسایل مستقل الکسا ، این عینک های هوشمند می توانند فرمان های صوتی را ثبت کنند و وظایف مختلفی را اجرا کنند ؛ وظایفی مانند سفارش دادن کالا از وبسایت Amazon.com و کنترل کردن وسایل هوشمند سازگار با الکسا تا سفارش دادن از اپلیکیشن های توزیع غذا و برنامه ریزی سوارشدن از طریق اپلیکیشن های اشتراک وسایل حمل و نقل ( توضیح از مترجم : چیزی مشابه اسنپ ) .
آقای تراورز گفت : « اپلیکیشن انحصاری الکسا که توسط ووزیکس توسعه داده شده مورد تایید شرکت آمازون قرار گرفه است واین موضوع راه را برای این که عینک های هوشمند ووزیکس بلید ، دستیار صوتی الکسا را روی خود داشته باشند هموار کرده است » . وی افزود : « تیم نرم افزاری شرکت ووزیکس با تیم الکسا در آمازون همکاری نزدیکی داشتند تا مشتریان مدل ووزیکس بلید بتوانند به طور کامل ازامکانات الکسا استفاده کند . حال که عینک ووزیکس بلید به آسانی از طریق وبسایت Amazon.com قابل خرید است ، برای این که عینک های هوشمند ووزیکس به خدمات صوتی ابری (توضیح از مترجم : خدمات ابری یعنی پردازش اطلاعات روی یک سرور مجزا انجام می شود و نتایج نهایی به دستگاه مشتری از طریق اینترنت ارسال می شود ) الکسای شرکت آمازون دسترسی داشته باشند ، ما این اپلیکیشن را بهترین روش می دانیم . »
عینک های هوشمند ووزیکس بلید در حال حاضر با قیمت 699 دلار و بالاتر از طریق وبسایت Vuzix.com قابل خرید می باشند و از العان به بعد مستقیما از طریق وبسایت آمازون هم می توان آن ها را خریداری کرد .

منبع .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.