اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

ویژگی واقعیت افزوده­ ی دید زنده­ در گوگل مپس !

به نظر می­رسد، گوگل علاقه ­ی خود برای سرمایه­ گذاری بر روی ابزارهای واقعیت مجازی (VR)، مانند Daydream View را از دست داده، اما همچنان در زمینه­ ی واقعیت افزوده (AR)، در حال پیشرفت است. این شرکت، در اوایل سال جاری، با افزودن یک ویژگی AR به Google Maps، برای مصرف­کنندگان Google Maps Local Guides و Google Pixel؛ امکان استفاده از Live View را توسعه داده است.

این ویژگی که در حال حاضر در نسخه­ ی بتای Google Maps در دسترس است، در دستگاه­های iOS و اندرویدی که به ترتیب به ARKit و ARCore مجهز باشند، قابل استفاده است. علیرغم این­که این ویژگی راه­ اندازی شده است، ممکن است شما هچنان امکان به روز­رسانی آن را بر روی دستگاه خود را نداشته باشید، چرا که چندین روز یا هفته طول می­کشد تا گوگل این بروزرسانی را در منطقه شما ارائه کند.

هدف اصلی از ایجاد این گزینه ­ی AR این است که مسیریابی با استفاده از نرم­ افزار محبوب Google Maps راحت و آسان­تر از همیشه گردد. همه­ ی آنچه که باید انجام دهید این است که بر روی موقعیت مورد نظر (location)، بر روی نقشه­ ی نرم­ افزار ضربه بزنید، دکمه­ ی مسیرها (Directions) را لمس و سپس گزینه ­ی پیاده­روی (Walking) را انتخاب نمایید. پس از آن، می­توانید گزینه ­ی Live View را در پایین صفحه­ی نمایش خود بیابید. Live View، فلش­ های بزرگی بر روی تصویر خیابان پیش روی شما (یا هر جای دیگری که هستید)، به نمایش می­گذارد که به شما می­گوید باید از کدام سمت بروید.

به طور قطع، چنین ویژگی­هایی به این معنا نیست که شما مرتب گوشی خود را بالا بگیرد تا شبیه یک گربه­ ی کوچک گم­شده، به نظر برسید. کافی است، تنها در مواقع نیاز گوشی را بالا بیاورید تا اطمینان حاصل کنید، مسیرتان را درست می­روید و یا متوجه اشتباه بودن آن شوید. این تنها یکی از به روز رسانی­ های جدیدی است که گوگل به این نرم­ افزار اضافه کرده است. سایر به روز رسانی­ ها، شامل امکان مشاهده­ ی اطلاعات رزرو پرواز و هتل، یافتن یک رستوران مناسب و یا رزرو یک میز در آن رستوران، بدون خارج شدن از نرم ­افزار، می­باشد.

علی­رغم این­که ممکن AR برادر کوچک­تر VR به نظر رسد، تصور بر این است که در طولانی­ مدت پتانسیل بیشتری را از خود نشان دهد. جدا از نرم ­افزارهایی مانند Google Maps، مصرف­کنندگان زیادی با استفاده از AR در بازی­های ویدئویی مانند Wizards Unite، از مجموعه بازی­های هری­پاتر و Minecraft Earth با هم، هم­بازی می­شوند.

منبع vrfocu

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.