اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

ورایزون تکنولوژی‌های استارت آپ واقعیت افزوده، جونت اکس آر خریداری می‌کند

شرکت جونت، که قبلاً استارت آپی در زمینه واقعیت مجازی بود، امروز این خبر را منتشر کرد که شرکت ارتباطات ورایزون، تمام نرم‌افزارها و تکنولوژی و همچنین «برخی دارایی‌های دیگر» را از این شرکت خریداری کرده است. قابل‌توجه است که هیچ سخنی مبنی بر خریداری شرکت جونت توسط ورایزون گفته نشده است، و شرکت ادامه کار مستقل خود را تأیید نکرده است.

شرکت جونت در سال 2013 باهدف ایجاد ویدئوهای واقعیت مجازی تأسیس گردید. این شرکت یک دوربین 360 درجه را به بازار ارائه نمود و روی برخی محصولات ویدئویی اولیه و مشهور واقعیت مجازی کار کرد، اما در اواخر سال 2018 تمرکز خود را روی واقعیت افزوده متمرکز کرد.

مطلب منتشرشده در مطبوعات، تخصص شرکت جونت را با عنوان «ایجاد و گسترش رشد پذیر ویدئوهای حجمی از انسان‌ها» توصیف می‌کند، که ممکن است دلیل علاقه مندی ورایزن به شرکت باشد. پست آخر وبلاگ شرکت، در نوامبر 2018، از سیستمی جدیدی بنام واقعیت افزوده رونمایی کرد، که ویدئوی سه‌بعدی هولوگرام مانند با پخش زنده از هواداران فوتبال می‌باشد و از طریق شبکه 5G پخش می‌گردد.

سخنگوی شرکت جونت، لری لفور (Lori Lefevre)، تأیید کرد که «تمام» نرم‌افزارها و تکنولوژی جونت به ورایزون فروخته می‌شود، اگرچه او مشخص نکرد که آیا این قرارداد شامل حق امتیاز نیز می‌گردد یا خیر. مطلب منتشرشده می‌گوید که «شرکت جونت، ورایزون را با انتقال بخش‌های منتخبی از نرم‌افزارها و تکنولوژی، برای مدت کوتاهی یاری می‌کند»، اما از تأیید اینکه آیا جونت بعد از آن همچنان پابرجا خواهد بود، سر باز زده است. او گفت: «ما نمی‌توانیم درباره ادامه کار شرکت اظهارنظر کنیم».

ورایزون مدتی است که محتوای واقعی و مجازی تولید می‌کند. این شرکت در سال 2016 شرکت ویدئوی واقعیت مجازی دیگری بنام RYOT را خریداری کرد. (RYOT ازنظر تکنولوژیکی توسط شرکت AOL خریداری شده بود (بعدازاینکه شرکت AOL توسط ورایزون خریداری گردد، اما قبل از اینکه شرکت ورایزون، AOL را با یاهو ادغام نماید تا شرکت Oath را شکل دهد، سپس بانام ورایزون مدیا (Verizon Media) مجدداً برند گذاری شود). ادغام شرکت، فرآیند پیچیده‌ای است). از آن زمان شرکت RYOT به ایجاد یک سیستم تبلیغاتی واقعیت افزوده، کمک کرده است. ورایزون سال گذشته، ریوت انو ویشن استادیو (RYOT Innovation Studio) را راه‌اندازی کرد، که هدف آن ایجاد سرگرمی همه‌جانبه می‌باشد که سرعت بالای شبکه 5G ورایزون را به رخ می‌کشد. دیدن نقطه تناسب و سازگاری تکنولوژی جونت آسان است، اما دیدن آینده شرکت جونت سخت‌تر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.