اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

واقعیت مجازی در مدیریت شهری

این بار واقعیت مجازی در جهت گسترش قابلیت‌های اطلاعات سازمان GIS و افزودن دید عمقی به پلتفرم GIS استفاده می‌شود. سازمان‌ها با استفاده از فنّاوری واقعیت مجازی به بینشی پیشرفته درزمینه‌ی استفاده از داده‌های GIS و چشم‌اندازی منحصربه‌فرد از مدل‌های D3 رسیده‌اند.

با ظهور شهرهای هوشمندِ فنّاوری محور، برنامه‌ریزی و چشم‌انداز توسعه، تکامل‌یافته است. فنّاوری GIS از طریق داده‌های D3، VR و AR تجسم دقیق‌تری در نقشه‌ها فراهم آورده است.

VR تلفیقی از تصاویر کامپیوتری و دنیای واقعی است. این امر به درک بهتر مردم از چگونگی امکان تلفیق دو چیز که واقعی هستند (مدل D3 قسمت مرکزی شهر با استفاده از داده‌های جغرافیایی) و یا هنوز واقعی نیستند (مدل D3 ساختمان پیشنهادی) کمک می‌کند.

در مقایسه با سناریوهای مختلف برنامه‌ریزی شهری، فنّاوری VR برای دقت در مسائلی که از چشم دور می‌ماند، استفاده می‌شود.

به‌عنوان‌مثال شرکت‌های آب و برق می‌توانند از فنّاوری VR برای شبیه‌سازیِ حذف سطوح و جاده‌ها استفاده کنند. این روش را می‌توان به‌عنوان راهکاری برای شناخت کارکنان از زیرساخت‌های زیر سطح، برای صرفه‌جویی در زمان هنگام کار در این زمینه مورداستفاده قرارداد.

می‌توان با استفاده از اپ کاربردی ArcGIS 360 VR علاوه بر قابلیت‌های VR و برنامه‌ی ArcGIS که روی کامپیوتر اجرا می‌شود، قابلیت‌های اضافی دیگری نیز برای استفاده‌ی بهتر و دید عمیق‌تر از داده‌های سازمانی موجود به دست آورد.

با استفاده از فنّاوری ArcGIS 360 VR، برنامه‌ریزی شهری می‌تواند بر پیشرفت معماری‌های جدید و مدیریت شهری ازنقطه‌نظر شهروندان مقیم در شهر و افراد با سکونت موقت مثل مسافرین یا توریست‌ها ، بسیار مؤثر باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.