اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

معرفی هدست‌های 5K شرکت arpara

arpara از دو هدست و پلتفرم اجتماعی مجهز به فناوری blockchain خود با نام arparaland رونمایی کرد

هفته گذشته شرکت پکنی arpara از دو هدست واقعیت مجازی 5K طی رویداد Discover Yourself in a Parallel Universe خود رونمایی کرد.

هم هدست واقعیت مجازی و هم هدست مستقل مجهز به دو نمایشگر میکرو اولد 1.03 اینچی با رزولوشن 2560 در 2560 است و ترکیب آن‌ها وضوح 5k در 2.5k را ارائه می‌دهد. به گفته arpara این نمایشگرهای میکرو اولد شامل 3514 PPI (پیکسل بر اینچ) است که معنی نبود هیچ‌گونه screen door effect است. هر دو هدست‌ها شامل میدان دید ۹۵ درجه‌ای و زمان پاسخگویی ۱ میکروثانیه هستند. برای مقایسه می‌توان گفت میدان دید این هدست‌ها ۶ درجه بیشتر از Oculus quest 2 است.

هدست واقعیت مجازی arpara که وزن آن حدود ۲۰۰ گرم است و قابلیت اتصال به گوشی‌های هوشمند، کنسول و رایانه شخصی را دارد. اگر این هدست را با یک کیت 6DoF (مانند کیت ردیابی NOLO CV1 Air VR) ترکیب کنیم می‌تواند برنامه‌های PCVR را با نرخ نوسازی 120 هرتز اجرا کند. هدست واقعیت مجازی arpara با قیمت 599 دلار برای پیش‌خرید آماده است و اواسط مرداد امسال برای خریدار ارسال می‌شود.

arpara

در طرف دیگر هدست مستقل arpara تقریباً ۳۸۰ گرم وزن دارد و به شش دوربین برای ردیابی inside-out مجهز است که آن را از خریداری یک کیت ردیابی جداگانه بی‌نیاز می‌کند. این هدست all-in-one می‌تواند هم به‌صورت بی‌سیم و هم سیمی بازی‌های SteamVR را با نرخ نوسازی ۹۰ هرتز پشتیبانی کند. هنوز قیمت رسمی آن مشخص نشده است. احتمالاً این هدست بعد از هدست واقعیت مجازی این شرکت و در اواخر تابستان امسال برای مشتریان ارسال شود.

arpara

همچنین arpara پلتفرم اجتماعی مجازی خود را توسعه داده است. arparaland که همراه با هدست واقعیت مجازی منتشر می‌شود به گفته شرکت جهان مجازی است که کاربر می‌تواند در آن به شخصی‌سازی آواتار خود، شرکت در فعالیت‌های آرام‌بخش، هدایت کسب‌وکار خود و دیگر چیزها بپردازد. و ازآنجایی‌که دارایی‌های مجازی بر روی پلتفرم بر اساس استاندارد blockchain (بلاک‌چین) تنظیم شده‌اند، کاربران می‌توانند اثرهای دیجیتالی خود را به‌عنوان NFT نگه‌داشته و به حراج بگذارند.

arpara

همان‌طور که اشاره شد arpara شرکتی است که کیت ردیابی NOLO 6DoF را تولید کرده است. با انتشار هدست arpara VR و arpara all-in-one و همین‌طور پلتفرم arparaland، به نظر می‌رسد این شرکت چینی در مراحل اولیه راه‌اندازی زیست‌بوم واقعیت مجازی خود است.

ما برای اینکه از سخت‌افزارهای جدید arpara اطلاعات بیشتری در زمان انتشار آن و arparaland به دست بیاوریم، هیجان داریم.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به arpara.net مراجعه کنید.

منبع VRScout
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.