اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

معرفی بازی واقعیت مجازی Stargaze

این ماجراجویی جادویی از واقعیت مجازی شما را قادر به جستجو و اکتشاف در جهان هستی می‌کند

آیا تابه‌حال شده که به ستاره‌های آسمان نگاه کنید و با خود فکر کنید که چگونه می‌شود یک سیاره در جهان هستی شناور باشد؟ چه اتفاقی می‌افتد درحالی‌که هیچ‌کس حواسش نیست؟ در ساعات گرگ‌ومیش هوا چه پدیده‌های آسمانی رخ می‌دهند؟ Stargaze نام یک تجربه جادویی واقعیت مجازی است که به‌تمامی این سؤالات پاسخ می‌دهد و درعین‌حال دری را به روی سؤالات بیشتر باز می‌کنند.
الهام‌گرفته شده از داستان “شازده کوچولو“، داستانی درباره یک مسافر بین ستارگان، Stargaze این ایده جستجوگری را الهام‌گرفته و یک دنیای فعل و انفعالی خارق‌العاده را برای کشف کردن خلق کرده است. Stargaze این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از یک تلسکوپ قدرتمند، کهکشان را زیرورو کنید. در این تجربه با فشردن دکمه‌ها، چرخاندن دستگیره‌ها و با جابه‌جا کردن با دقت یک اهرم معماهای متناقضی که در میان سیاره‌ها و ستاره‌های بالا سر ما وجود دارند با تلسکوپتان حل کنید.

از همان ابتدا، Stargaze مرا یاد بازی خاطر انگیز Myst انداخت؛ یک بازی کلاسیک pc که در آن شما باید یک جزیره مرموز را اکتشاف و معماهای ناآشنایی را حل کنید که شما را به حل معماهای بیشتر و در نهایت تمام کردن بازی راهنمایی می‌کرد. نکته متفاوت در مورد Stargaze این است که شما در این روند اکتشاف تنها نیستید. بلکه یک راوی شما را به‌سوی ماجراجویی کیهانی‌تان راهنمایی و کاملاً شما را در دنیای واقعیت مجازی که یک حس زیبای سبک فانتزی Steampunk را نیز داراست غرق می‌کند.
Stargaze که توسط توسعه دهندگان مستقل لهستانی Played with Fire تولید شده، از هیچ نکته جزئی در ساخت گیم پلی بازی دریغ نکرده است. یک خودکار باریک روی میز شما قرار دارد که توسط آن می‌توانید هر نکته نجومی که کشف می‌کنید را یادداشت کنید. یک دوربین بر روی تلسکوپ شما نصب شده که با آن می‌توانید از کشفیات خود عکس بگیرید. هر چیزی که شما پیدا می‌کنید باید در قالب بخشی از گزارش Stargaze شما مکتوب شود.

نکته‌ای که درباره Stargaze واقعاً جالب است این است که شما می‌توانید به‌راحتی در آن ریلکس کنید. هیچ محدودیت زمانی یا عجله‌ای برای اینکه این معمای بزرگ جهان هستی را حل کنید وجود ندارد. شما می‌توانید به‌راحتی لم بدهید و کهکشان را از هر نقطه نظری که دوست داشتید جستجو کنید.
شما اختیار کامل دارید! از وقت خود استفاده کنید تا تلسکوپ خود را بچرخانید اشیاء دفن شده در دل سیاره‌ها یا در فضای بین ستاره‌ها را پیدا کنید. شما هیچ‌وقت نمی‌دانید که ممکن است به چه چیزی بربخورید؛ ممکن است نوعی گونه جدید یا یک سیاره مخفی را پیدا کنید، یا شاید هم به کمی آرامش فکری برسید.
همانند اثر “شازده کوچولو” از آنتنیو دو سنت اگزوپری (Antoine de Saint-Exupéry)، Stargaze فضایی بیشتر از گیم پلی موجود در بازی را برای شما فراهم می‌کند. اگر در تجربه واقعیت مجازی بازی عمیق‌تر شویم و نگاه ریزبینانه‌تری به تک‌تک لایه‌های زیبا و فعال بازی داشته باشیم، در خواهیم یافت که Stargaze حقیقتاً درباره خودآگاهی و کسب خرد طی اکتشاف کردن است که در واقع یک هدیه باارزش برای هرکسی که خودش را در این تجربه غرق کرده است.

Stargaze در فروشگاه‌های Steam, Oculus, HTC VIVE و PS VR موجود خواهد شد و قرار است تا بخشی از همایش PAXxEGX که از 12 سپتامبر 2020 شروع به کار خواهد کرد باشد و بازی بلافاصله بعد از آن شروع به کار کند. در حال حاضر نسخه دمو بازی بر روی Steam در دسترس است که می‌توانید با دانلود کردن آن شروع به اکتشاف کنید.

منبع VRScout

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.