اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

مرسدس در سال 2021

از 2021 به بعد، جهت‌یابی AR و ردیابی چشم، از ویژگی‌های مرسدس‌های سطح اس خواهد بود

شرکت تولیدکننده آلمانی مرسدس بنز هیچ‌وقت علاقه خود را به فناوری «غوطه‌وری» انکار نکرده است. این شرکت تابه‌حال تجربه زیادی با برنامه‌های AR و VR داشته است، از تبدیل کردن کتاب راهنما به برنامه AR یا تجربه VR ماشین‌ها گرفته تا تور‌های وسیله نقلیه‌ها با ویژگی‌های AR یا ویدئو‌های ۳۶۰ درجه. حال به نظر می‌رسد که این شرکت می‌خواهد از تجربه آن‌ها استفاده کند و خودرو‌های خود را مجهز به آن فناوری‌ها کند. به بعضی از این ویژگی‌ها قبلا اشاره کرده بودیم.
مرسدسمرسدس اخیراً از سری بهبود‌هایی که برای سیستم پیشرفته سرگرمی-اطلاعاتی (MBUX (Mercedes Benz User Experience تدارک دیده است، که در همین امسال منتشر می‌شود، و مدل جدید مرسدس بنز سطح اس ۲۰۲۱ رونمایی کرد. این خودرو‌ها شامل یک نمایشگر مجهز به AR هستند که اطلاعات کلیدی را رو به روی سطح دید راننده پخش می‌کند، این اطلاعات شامل مسیر، سرعت خودرو و فاصله تا هدف است. کسانی که از این فناوری بهره می‌برند، می‌توانند به‌جای چک کردن جی‌پی‌اس و پیدا کردن مسیر خود، همین‌طور که در حال نگاه کردن به جاده هستند از مسیر مطلع شوند. دیگر ویژگی که در این خودرو به کار می‌رود، صفحه کیلومتر شمار سه‌بعدی است که توسط فناوری ردیاب چشم کار می‌کند. به گفته سایت Car and Driver، یک نمایشگر دیگر بعلاوه نمایشگر اصلی وجود خواهد داشت که با حرکت سر راننده تکان خواهد خورد. اگر کاربر احساس کرد که این ویژگی باعث حواس‌پرتی می‌شود، می‌تواند آن را خاموش کند.
مرسدس
دیگر ویژگی‌ها شامل: دستور صوتی «Hey Mercedes» می‌شود که دستیار صوتی را فعال می‌کند، سه نمایشگر لمسی در عقب که به سرنشین‌ها اجازه می‌دهد که باهم رسانه و مقصدی مشخص به اشتراک بگذارند، کنترل جستر پیشرفته و سیستم امنیت بیومتریک می‌شود. زمانی که سؤال «آیا مدل‌های موجودی که دارای سیستم MBUX هستند، از این ویژگی‌ها پشتیبانی می‌کنند یا خیر؟» پیش آمد، یکی از سخنگو مرسدس پاسخ داد: «ویژگی‌هایی که قابل‌اجرا هستند، در فروشگاه می مرسدس قرار خواهند گرفت.»
مرسدس بنزهای سطح اس ۲۰۲۱ در سال جاری میلادی برای خریداری در دسترس قرار خواهد گرفت و از این ویژگی‌های جدید سیستم MBUX بهره‌مند خواهند بود.

منبع VR Scout

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.