اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

مدیر بخش XR فیس‌بوک، آینده فضای کاری واقعیت ترکیبی را به تصویر کشید

در آینده نزدیک شاهد نسل آینده دفتر‌های اداری با استفاده از فناوری Passthrough شرکت فیس‌بوک خواهیم بود

در جمعه گذشته آقای Andrew “Boz” Bosworth رئیس بخش AR و VR شرکت فیس‌بوک، یک فضای کاری آزمایشی واقعیت ترکیبی که توسط نمونه اولیه یک سخت‌افزار تهیه‌شده بود را به نمایش گذاشت.

در ویدئویی که آقای Bosworth در توییتر منتشر کرد، شاهد پیمایش ترکیبی از فضا‌های AR و VR که با استفاده از چندین نمایشگر مجازی و مطالب مربوط به کار کامل شده است، هستیم. Touch gestures که توسط ردیاب دست Oculus به عمل درمی‌آید، به Bosworth اجازه می‌دهد در مکان صفحه‌های مجازی با گرفتن و ضربه زدن به دکمه‌های مجازی، تغییر ایجاد کند.

متن توییت Bosworth:

هم‌زمان با دورکاری، روی یک مفهوم واقعیت ترکیبی که بر اساس فناوری هیجان‌انگیز Passthrough که به کاربر اجازه جابه‌جایی بین دنیا واقعی و مجازی را می‌دهد، کار می‌کنیم

به‌علاوه امکانات مجازی، به نظر می‌رسد نمونه اولیه این واقعیت ترکیبی، مانند کیبورد Bosworth که حروف به‌صورت هالوگرافی به نمایش درآمده بودند، توانایی این را دارد که اشیا حقیقی را با دنیا مجازی درگیر کند. همچنین به نظر می‌رسد یک منو کوچک در پایین صفحه وجود دارد که اجازه دسترسی به چندین قابلیت و ابزار مختلف همانند مرورگر، کنسول، پلتفرم این طرح که به اسم Workplace است و تنظیمات را می‌دهد. زمانی که بسیاری از فضا کاری‌های VR موجود دسترسی شما را به امکانات جانبی دنیا واقعی را از بین می‌برد، این جایگزین آزمایشی می‌تواند دنیا واقعی را با دنیا مجازی ترکیب کند، همان‌طور که دیدید به Bosworth اجازه می‌دهد به‌صورت یکپارچه بین این دنیا فعالیت کند.

Bosworth در توییتر اعلام کرد:

این تصاویر واقعی هستند و با استفاده از نمونه اولیه یک هدست ضبط‌ شده‌اند. ما همیشه طی پردازش «اثبات تجربه» خود، مفاهیم آینده را با پیکر‌بندی‌های متفاوت سخت‌افزار‌ی امتحان کرده‌ایم.

فضای کاری

همان‌طور که Bosworth اعلام کرد این آزمایش توسط «نمونه اولیه‌ای از یک هدست» صورت گرفته است. در حال حاضر معلوم نیست این هدست که Bosworth به آن اشاره می‌کند دقیقاً چیست، این هدست می‌تواند همان هدستی باشد که شایعه شده بود بعد از Oculus Quest منتشر می‌شود. جدا از آن، اینکه می‌بینیم فیس‌بوک فناوری تحسین‌شده Passthrough خود را با ردیاب دست Oculus ترکیب کرده است، هیجان‌انگیز است.

منبع VRScout
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.