اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

مایکروسافت رئیس بخش 5G اپل را استخدام کرد

هدست HoloLens 2 گواهی بر قدرت مایکروسافت درزمینه AR بود، اما همچنان می‌تواند از اندازه کوچک‌تر و وایرلس قوی‌تر منفعت ببرد

بیشتر مدیران و مهندسان اصلی اپل ناشناخته هستند، اما روبن کابالرو (Rubén Caballero) استثنا است، این شخص یکی از مهندسان کهنه‌کار وایرلس است که در طراحی آنتن داخلی iPhone 4 دست داشته است. حال کابالرو به مایکروسافت پیوسته است و می‌تواند در نقش جدیدی بدرخشد، او اپل را در زمان توسعه مودم 5G خود ترک کرده است، و به‌احتمال‌زیاد تجربه‌های زیادی را که در اپل کسب کرده است، به اختیار کارفرما جدید خود درآورد.

جایگاه جدید کابالرو شامل طراحی سخت‌افزار و مهندسی فناوری برای بخش هوش مصنوعی و دستگاه واقعیت ترکیبی مایکروسافت می‌شود، که به گفته خودش «پروژه مخصوص سری HoloLens و بیشتر» است، پایان باز این جمله نشان‌دهنده این است که در توسعه چندین دستگاه دیگر مایکروسافت دست دارد. در ۱۴ سالی که کابالرو در اپل بود، اکثراً بر روی چیپ‌های وایرلس و تکه‌های آنتن نه‌تنها برای iPhone بلکه برای iPads، Macs، Apple TV و مودم AirPort کارکرده است، که بدین معنی است که کابالرو می‌تواند در کنار کار بر روی سخت‌افزار واقعیت ترکیبی بر روی تقویت وایرلس رایانه‌های Surface و هوش مصنوعی آن‌ها هم وقت بگذارد.

امروزه، HoloLens که یکی از محصولات اصلی مایکروسافت است می‌تواند از کمک یک مهندس cellular (اتصال به اینترنت از طریق سیم‌کارت) باتجربه منفعت ببرد. نسل حال حاضر هدست‌ها از Wi-Fi و بلوتوث برای ارتباط استفاده می‌کنند اما از قابلیت یکپارچه cellular محروم هستند و این موردی است که جلوی دو مدل HoloLens را از همه‌گیری شدن می‌گیرد. بااینکه امواج رادیویی تلفن‌ها برای قرار گرفتن در زمان کوتاهی در کنار سر، امن حساب می‌شود، اما متخصصان معمولاً توصیه می‌کنند که برای همان مدت کوتاه هم از بلندگو یا هدفون استفاده کنید.

سازندگان پیشگام هدست‌های AR در تلاش هستند که یک هدست سبک‌تر، راحت‌تر، یکپارچه و باقابلیت اتصال سرعت‌بالا بی‌سیم تولید کنند، و در این زمان کمپانی‌ها می‌توانند از Wi-Fi (که یکی از فرکانس‌های 5G است) و یا استاندارد‌های آینده بلوتوث استفاده کنند. در هر دو حالت، آشنایی با آنتن‌ها و طراحی چیپ یکی از مهم‌ترین عناصر مهندسی نسل بعدی هدست‌ها، با اندازه کوچک‌تر و مصرف کمتر باتری، است.

نظر شما چیست، آیا تجربه کابالرو می‌تواند به کوچک شدن HoloLens کمک کند؟

منبع Venture Beat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.