اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

قیمت هدست Oculus Quest 2 مشخص شد

Quest 2 یک هدست مستقل بهتر، سبک‌تر، سریع‌تر در نوع خود است

کنفرانس Facebock Connect (که قبلاً با اسم Oculus Connect شناخته می‌شد) با معرفی رسمی هدست Oculus Quest 2 (که فقط به‌صورت رسمی معرفی نشده بود) شروع شد.
Oculus Quest 2هدست Oculus Quest 2 با قیمت ۲۹۹ دلار (برای نسخه ۶۴ گیگی) و ۳۹۹ دلار (برای نسخه ۲۵۶ گیگی) در تاریخ ۲۲ مهر منتشر می‌شود. هدست Oculus Quest 2 شامل یک چیپست Qualcomm Snapdragon XR2 است که می‌تواند سرعت و قدرت بیشتری نسبت به نسخه اول (که شامل چیپست Qualcomm Snapdragon 835) خود ارائه دهد. و این تغییر، معنایی جزء بارگذاری‌های سریع‌تر، ظاهر بهتر بازی و برنامه‌ها، و کارکرد کلی روان‌تر، ندارد. در زیر می‌توانید مشخصات این هدست‌ را بخوانید:
• Qualcomm Snapdragon XR2 شخصی‌سازی شده
• ۶ گیگابایت رم
• کیفیت تصویر 2K برای هر یک از چشم‌ها (که شامل ۵۰ درصد پیکسل بیشتر نسبت به نسخه اورجینال است)
• ۷ دوربین
• ال‌سی‌دی علامت دهنده
• اپتیک‌های قابل تنظیم (IPD)
• ارگونومی بهبود یافته
جدا از قطعات داخلی، Oculus Quest 2 شامل بند سافت تاچ، ارگونومی و هپتیک بهبود یافته برای کنترل‌های Touch و در کل ۱۰ درصد کوچک‌تر و سبک‌تر از نسخه اصلی است.
Oculus Quest 2در کنفرانس پلتفرم Oculus Move هم که بر روی سلامتی تمرکز دارد، معرفی شد. این پلتفرم که تا آخر پاییز عرضه می‌شود و با استفاده از آمارهای داخلی بازی عملکرد شما را با هدست ارزیابی می‌کند.
همراه با این هدست چندین لوازم جانبی مانند Battry Pack (که به‌صورت پاوربانک عمل می‌کند) رسمی، Elite Strap و Fit Pack می‌شود.
Oculus Quest 2باتوجه‌به اینکه اخبار مربوط به این کنفرانس فاش شده بود، بیشتر اطلاعاتی که در این کنفرانس به اشتراک گذاشته شد را نمی‌توان جدید در نظر گرفت. یکی از فاش کننده‌های پرکار بانام کاربری Walking Cat حدود دو ماه پیش عکس‌هایی از این هدست را منتشر کرد. همچنین چند روز پیش از کنفرانس ۲ ویدئو رسمی این هدست بر روی سایت Facebook Blueprint آپلود شد.
هدست Oculus Quest 2 در ۲۲ مهر با قیمت‌های ۲۹۹ و ۳۹۹ دلار منتشر می‌شود. پیش‌خرید این هدست هم‌اکنون در سایت رسمی Oculus و سایت آمازون در دسترس است.

منبع VRScout

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.