اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

قرارداد ۲۲ میلیارد دلاری مایکروسافت و ارتش ایالات متحده، پروژه IVAS

در ادامه فاز آزمایشی سال ۲۰۱۹، مایکروسافت و ارتش ایالات متحده اعلام کردن که با فناوری HoloLens 2 و یک قرارداد به ارزش ۲۲ میلیارد دلار، سیستم یکپارچه افزوده بصری (Integrated Visual Augmentation System به اختصار IVAS) را به مرحله تولید رساندند.

در سال ۲۰۱۹ مایکروسافت اعلام کرد که در حال همکاری با ارتش ایالات متحده در جهت آزمایش سیستم IVAS است، این سیستم که بر اساس فناوری HoloLens 2 شرکت مایکروسافت ساخته است هم در تمرین‌های نظامی و هم در نبرد استفاده خواهد شد.

IVAS

چیزی که به‌عنوان یک معامله ۴۸۰ میلیون دلاری شروع شد حال تبدیل به یک قرارداد ۲۲ میلیارد دلاری شده که به گفته مایکروسافت تا ۵ سال ادامه دارد و قابلیت اضافه‌شدن پنج سال دیگر به این قرارداد ممکن است.

ارتش ایالات متحده این قرارداد را به‌عنوان یک «توافق هزینه تولید سیستم یکپارچه افزوده بصری (IVAS)» اعلام کرد که قرار است پروژه را وارد فاز «تولید و استفاده در زمین نبرد» کند.

به گفته ارتش ایالات متحده، سیستم IVAS برای استریم کردن چشم‌انداز موجود و تقویت شده به همراه تمرین‌های غوطه‌ور در یک پلتفرم، طراحی شده است.

ارتش ایالات متحده در سایت خود نوشته است:

این نمایشگر که سنسور‌های دید در شب، حرارتی و Soldier-borne را به‌صورت یکپارچه در خود جا داده است می‌تواند آگاهی نسبت به شرایط، درگیری با هدف و اطلاع‌رسانی نسبت به تصمیم‌گیری‌های ضروری را بهبود ببخشد. همچنین سیستم با استفاده از فناوری‌های واقعیت افزوده و ماشین یادگیرنده می‌تواند یک تمرین محیطی واقعیت ترکیبی برای نیروهای درگیری نزدیک به وجود بیاورد.

هم مایکروسافت و هم ارتش ایالات متحده پروژه IVAS را به‌جای پیمانکاری دفاعی، یک همکاری «غیرسنتی» میان ارتش و شرکت فناوری می‌نامند. طرفین ادعا می‌کنند که همکاری مستقیم باعث پیشرفت چشم‌گیری در سرعت توسعه پروژه شده است. برای مطلع شدن از استفاده‌‌های نظامی و آموزشی واقعیت‌های بسیط، با سایت XRMag همراه باشید.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.