اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

عینک Tilt Five، انقلابی در بازی‌های رومیزی

Tilt five در حال ایجاد یک بستر AR با هدف تلفیق بازی‌های سنتی با مزایای واقعیت‌افزوده است

Tilt five در حال ایجاد یک بستر AR با هدف تلفیق بازی‌های سنتی با مزایای واقعیت‌افزوده است. این هفته این شرکت نمای کلی از آنچه کاربران می توانند از سیستم انتظار داشته باشند را نشان داد.

اگرچه هنوز هم این شرکت بسیاری از موارد را پنهان نگه داشته است، به نظر می رسد Tilt five تولد دوباره CastAR است که طبق گزارشات در سال 2017 قبل از آن که بتواند سیستم AR  خود را به بازار عرضه کند تعطیل شد. علاوه بر به اشتراک گذاری بنیان گذار جری السورث، می توانیم بگوییم Tilt five از همان رویکرد جدید CastAR  استفاده می کند، گرچه به نظر می رسد این بار این شرکت به طور خاص بر روی بازی رومیزی به جای گسترش AR تمرکز کرده است.

گرچه عینک در آن دخیل است، اما همانگونه که از سایر عینک‌های AR انتظار دارید، سیستم از تنظیمات لنز و نمایشگر سنتی استفاده نمی کند. در مقابل، هدست یک پروژکتور کوچک را پنهان می کند، که تصویر را روی یک پد یکپارچه بازتاب دهنده که بر روی صفحه‌ قرار دارد، نمایش می دهد و به طور موثری پد را به صفحه نمایش تبدیل می کند. نقاط اطراف پد که توسط دوربین ها روی هدست دیده می شود برای تعیین موقعیت از آن ها استفاده می شود، که به تصویر پیش بینی شده اجازه می دهد تا با حرکات کاربر در زمان واقعی به روز شود.

ماهیت سطح بازتابنده به این معنی است که نور پروژکتور مستقیما به کاربر باز می گردد، در حالی که افرادی که در نزدیک فرد قرار دارند نمی توانند تصویر را ببینند. این به این معنی است که پد یک نفره برای نمایش منظر صحیح برای چندین بازیکن می تواند مورد استفاده قرار گیرد (مانند نمایشگر سه بعدی که هر کاربر را براساس موقعیتش نشان می دهد.)

Tilt five هدفش این است که از فناوری به عنوان پلتفرمی برای بازی های رومیزی تقویت شده که محدود به برش های مقوا، کارت ها و شکل های پلاستیکی نمی شوند، استفاده کند.

هنوز مشخص نیست که دقیقا کدام دستگاه (عینک یا پد مخصوص) دنیای بازی را پزدازش می کند یا هدست چگونه بین بازی های چند نفره  ارتباط ایجاد می کند، اما در حال حاضر سایت شرکت می گوید که این عینک از ویندوز 10 پشتیبانی خواهد کرد.

تاکنون هیچ جزئیاتی مربوط به زمان عرضه  Tilt five  و یا قیمت آن ارائه نشده است، گرچه کمپانی مربوطه می گوید در تابستان اطلاعات بیشتری را به اشتراک خواهد گذاشت. در حال حاضر به نظر می رسد  Tile fiveدر تلاش هست تا برای توسعه دهندگان با شروع آزمایش در زمینه ساخت محتوا برای پلتفرم علاقه مندی ایجاد کند.

بنظر شما دنیای بازی‌های رومیزی به سمت تحول حرکت می‌کند؟ نظرات خود را با ما در اشتراک بگذارید.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.