اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

طرح‌های کنترلر جدید PSVR توسط سونی منتشر شد

به نظر می‌رسد این کنترلرها از طرح کنترلرهای Valve Index الهام‌گرفته شده است

Sony Interactive Entertainment جدیداً طرح‌هایی از کنترلر جدید PSVR را منتشر کرد که به‌صورت جالبی شبیه به کنترلرهای Valve Index که با اسم Knuckles شناخته می‌شود، هستند. این خبر اولین‌بار توسط سایت LetsGoDigital منتشر شد.
تمام محصولات طرح‌های مختلفی دارند، اما مشخصاً تمام این طرح‌ها به یک محصول نهایی تبدیل نمی‌شوند. حال معلوم نیست که این طرح‌ها که در سند ۳۴ صفحه‌ای به زبان ژاپنی پیدا شده است، قرار است واقعاً به یک سخت‌افزار تبدیل شود یا اینکه فقط طرح‌های نمایشی کنترلر است.
توجه داشته باشید که معلوم نیست محصول نهایی این طرح برای PSVR 2 در نظر گرفته شده باشد، ولی مطمئناً هدست واقعیت مجازی بعدی سونی برای استفاده همراه با PS5 در نظر گرفته شده است. بااین‌حال در نظر می‌گیریم که همین‌طور است و به گفت‌وگو در مورد مفهوم آن می‌پردازیم.

این طرح‌های که در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) بایگانی شده است، مربوط به یک کنترلر واقعیت مجازی می‌شود که مانند کنترلرهای Touch هدست‌های Quest و Rift S، توسط نشانگرهای LED ردیابی می‌شوند.
همین‌طور در سند فنی مشخص شده است این کنترلرها (دوباره مانند کنترلرهای Oculus) توسط دوربین‌های تعبیه شده بر روی هدست هم ردیابی می‌شوند.
PSVR
اگر این کنترلرها برای شما یک حرکت قوی نسبت به نسخه اول کنترلرهای Move محسوب نمی‌شود، باید گفت که این ردیابی قابل‌اعتمادتر می‌تواند همراه با خود وسعت بیشتری از ردیابی را نسبت PS Camera به ارمغان بیاورد، و اینکه این دسته‌ها شامل چیدمان دکمه‌ای استانداردتر و جوی استیک (شایعه) هستند. اگر تابه‌حال از کنترلرهای هفت‌ساله Move استفاده کرده باشید می‌دانید که این تغییرات چقدر برای بازیکن‌ها و توسعه‌دهندگان اهمیت دارد.
در سند ذکر نشده است که آیا این کنترلر مانند کنترلرهای Valve Index شامل ردیاب انگشت و یا یک بند هوشمندانه مانند آن است یا خیر، بااین‌حال ذکر شده است که هرکدام از این کنترلرها ۳۰ حسگر متفاوت را در پیکربندی خود جا داده است.
بازهم باید گفت؛ این کنترلرها ممکن است برای PSVR 2 طراحی شده باشند و همین‌طور برعکس، اما مشخص است که ردیابی با استفاده از دوربین‌های هدست یک‌قدم بزرگ و درست برای این پلتفرم است تا بتواند آن را شانه‌به‌شانه هدست‌های PC و مستقل قرار دهد. دیگر نکته مثبت این است که پشتوانه هدست واقعیت مجازی بعدی سونی PS5 Camera نیست و بنابراین می‌توان استناد کرد که نسل بعدی PSVR از ردیابی در ۳۶۰ درجه پشتیبانی می‌کند.

منبع Road to VR

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.