اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

طرح‌های منتشر شده هدست آینده Valve

این طرح‌ها نوید یک هدست مستقل را می‌دهد

شرکت Valve با توسعه سیستم ردیابی SteamVR و هدست Valve Index که در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد، خود را به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین عوامل صنعت واقعیت مجازی اثبات کرده است. در هفته گذشته این شرکت چندین طرح جدید را در دسترس عموم قرار داده است، این طرح‌ها نوید یک دستگاه سر سوار بی‌سیم و مستقل را از این شرکت می‌دهد.

Valve

شرکت Valve این طرح‌ها را در سپتامبر ۲۰۲۰ (یک سال بعد از انتشار Valve Index) ثبت کرده است که نشان می‌دهد این شرکت به توسعه سخت‌افزارهای واقعیت مجازی خود علاقه‌مند است. این دستگاه جدید در سه بخش از هدست قبلی شرکت متمایز می‌شود؛ بهبود دادن راحتی هدست، انعطاف‌پذیرتر کردن آن با استفاده از ارتباط بی‌سیم یا انجام تمام پردازش‌ها در خود هدست که آن را تبدیل به یک هدست مستقل می‌کند.

در مبحث راحتی طرح‌ها گره‌های مختلفی را برای تنظیم هدست بر روی سر ارائه می‌دهد، شما حتی می‌توانید در عکس اول یک سیستم لولایی را مشاهده کنید که یک پد را برای پشتیبانی در پشت سر قرار می‌گیرد. اگر احساس می‌کنید که محصول نهایی کمی حجیم خواهد شد، به یاد بیاورید که این عکس‌های مرحله طراحی هستند.

در مبحث بی‌سیم و مستقل بودن، طرح‌ها دارای یک توازن در بخش جلویی و بخش عقبی هستند، در فایل ثبت شده آمده است: «ممکن است بخش عقبی HMD (دستگاه سر سوار) شامل اجزایی مانند گیرنده بی‌سیم، باتری، میکروفون، ورودی یا خروجی دستگاه و یا دیگر اجزای که اجازه اجرا مستقل را به دستگاه می‌دهد». منطقی است که شرکت Valve به هدست مستقل رو بیاورد زیرا با اینکه هدست Index عالی است اما در مقایسه به هدست‌های وایرلس و مستقل کمی دست‌وپاگیر به نظر می‌رسد.

Valve

البته که نسخه جدید Valve Index تنها سخت‌افزاری نیست که این شرکت درحال‌توسعه آن است. این شرکت با همکاری OpenBCI و Tobii درحال‌توسعه سخت‌افزاری به نام Galea است، این سخت‌افزار که یک رایانه تعامل مغزی (BCI) است نهایتاً راه خود را به هدست‌های واقعیت مجازی باز خواهد کرد. انتظار می‌رود نسخه آزمایشی این دستگاه در اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز شود.

اینکه این طرح‌های جدید به مرحله تولید محصول می‌رسند یا خیر بستگی به موارد زیادی دارد. اگر این اتفاق بیفتد XRMag شما را در جریان خواهد گذاشت، پس با ما همراه باشید.

منبع VRfocus
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.