اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

زمان انتشار بازی Half-Life: Alyx مشخص شد

این بازی دنباله‌ای بر داستان این سری نبوده، و یک بازی VR است

Valve اعلام کرد بازی Half-Life: Alyx در تاریخ ۴ فروردین (March 23) برای دستگاه‌های VR رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

قبل از این اعلامیه فقط می‌دانستیم که این بازی بین تاریخ ۱۱ اسفند تا ۱۲ فرودین (March) منتشر می‌شود. Alyx اولین بازی این سری از زمان انتشار Half-Life: Episode 2 در سال 2007 است. اهمیت این بازی فقط به خاطر گذشتن ۳ دوره انتخابات ریاست جمهوری از زمان انتشار آخرین نسخه این سری نیست، بلکه به خاطر وارد شدن این فرانچایز محبوب به این فناوری ترکیبی است.

Half-Life-Alyx-1

همان‌طور که گفته شد این بازی دنباله داستانی بازی نیست. Alyx در تاریخی بین اتفاقات Half-Life و Half-Life 2 (در این برهه زمانی، گوردون وجود خارجی ندارد)، جریان دارد. و شما بازی را در نقش Alyx Vance (دختر دکتر Eli Vance) که یکی از یاران شما در Half-Life 2 بود، شروع می‌کنید. معمولاً (به‌جز دو نسخه فرعی) گوردون فیریمن (Gordon Freeman) به‌عنوان قهرمان و شخصیت قابل بازی در این سری ظاهر می‌شود. موفقیت این اثر می‌تواند راهنمایی برای استودیوهای دیگر باشد تا آی‌پی‌های محبوب خود را به دنیا VR وارد کنند، یا توجه آن‌ها را به این فناوری بیشتر جلب کند.

چندین سال است که Valve تمرکز خود را جلب عناوین چند نفرِ‌ مانند Dota 2 و CS:GO (و پارو کردن پول بیشتر) کرده است، و از ساخت بازی‌های تک‌نفره دست کشیده است. و این موضوع باعث شد این سری و التماس‌های طرفداران برای ساخت Half-Life 3 بی‌نتیجه بماند.

درست است که این بازی Half-Life 3 نیست و داستان گوردون را جلو نمی‌برد و ما هنوز نمی‌دانیم G-man کیست، اما می‌تواند ظرف دل‌تنگی ما برای دنیا Half-Life را پر کند.

منبع Venture Beat
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.