اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

ردیاب پا Cybershoes برای سری Quest عرضه خواهد شد

پیش‌فروش این دستگاه به‌زودی در کمپین رسمی کیک استارتر در دسترس خواهد بود

Oculus Quest 2 بالاخره منتشر شد، این هدست جدید و مستقل منتشر شد تا مرکز محبوبیت دنیا واقعیت مجازی قرار بگیرد. با اینکه هنوز مقدار زیادی از انتشار این هدست نگذشته است، شاهد تعدادی از تجهیزات جانبی جالب هستیم. یکی از آن تجهیزات Cybershoes است که به شما قدرت ردیابی پا را در دنیا مجازی می‌دهد.
Cybershoes که اولین پاپوش برای راه‌رفتن و دویدن در واقعیت مجازی تولید کرد، نسخه بی‌سیم محصول خود را معرفی کردند که با Quest 2 و Quest اول سازگار است. در دستگاه قبلاً فقط برای هدست‌های واقعیت مجازی کامپیوتر و با اتصال کابلی در دسترس بود.

نحوه کار Cybershoes تقریباً شبیه کنترلرهای Touch هدست Quest است. این دستگاه‌ها با استفاده از اتصالات بلوتوث به این هدست واقعیت مجازی متصل می‌شوند و توسط سیستم ردیابی inside-out، حرکات پا شما را در لحظه ردیابی می‌کنند. با پا کردن این دستگاه‌ها، هدست قادر خواهد بود مانند کنترلرهای دستی حرکات را ردیابی کند. با نشستن بر روی یک صندلی چرخان (بهتر است زیر شما یک فرش باشد) و لغزاندن Cybershoes به جلو و عقب مانند زمانی که راه می‌روید، می‌توانید سرعت و جهت حرکت خود را در واقعیت مجازی کنترل کنید.
با از کنار رفتن مکانیسم‌های جهشی و تلپورتی و جایگزینی حرکات شما در بازی، در تجربه واقعیت مجازی خود بیشتر غوطه‌ور شده و کمتر حرکت زده می‌شوید.
Cybershoesمیکائیل بیگلمایر مدیرعامل Cybershoes در یک بیانیه رسمی گفت:

حرکت و انتقال در واقعیت مجازی دائماً یکی از مشکلات این فناوری بوده است. حرکت اصلی که این روزها استفاده می‌شود (حرکت روان و تلپورت)، ناراحتی و حرکت زدگی به وجود می‌آورد. با تبدیل حرکات طبیعی به حرکات داخل بازی، Cybershoes نه‌تنها احساس حرکت زدگی را کم می‌کند بلکه باعث افزایش تحرک فیزیکی و غوطه‌وری می‌شود.

قیمت مدل بی‌سیم Cybershoes هنوز معلوم نیست. مدل فعلی با قیمت (که سیمی است) ۲۶۹ دلار عرضه می‌شود. در همین حال، Virtuix از یک تردمیل واقعیت مجازی با قیمت زیر ۱۰۰۰ دلار رونمایی کرده است اما نسبت به این دستگاه بزرگ‌تر است و بدون شک فضای قابل‌توجهی را اشغال می‌کند.
Cybershoesاز طرف دیگر Cybershoes با قیمت کمتر فضای کمتری را اشغال می‌کند. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک صندلی چرخان است که نسبت به یک صندلی چرخان استاندارد اندکی بزرگ‌تر باشد.
مدل فعلی Cybershoes از عناوین مختلفی مانند Spider-Man، Half-Life: Alyx و Skyrim VR (این عناوین بخش کوچکی از عناوین پشتیبانی شده است) پشتیبانی می‌کند. این شرکت اعلام کرده است که در حال همکاری با توسعه‌دهندگان استودیو Vertigo Games هستند تا مدل بی‌سیم دستگاه خود را با بازی Arizona sunshine آن‌ها ترکیب کنند.
ریچارد استیتسلار مدیریت اجرایی Vertigo Games گفت:

اجازه دادن به بازیکن‌ها برای شخصی‌سازی نحوه بازی‌کردن، یکی از ارزش‌های اصلی ما است. ما در دفترمان افرادی داریم که نسبت به حرکت زدگی حساس هستند و به همین دلیل ما موضوع راحتی را جدی می‌گیریم. در همین لحظه بازی Arizona Sunshine طیف وسیعی از گزینه‌های راحتی را پشتیبانی می‌کند و Cybershoes راهی را فراهم می‌کند تا بازیکنان بتوانند حرکات فیزیکی خود را به بازی منتقل کنند، اضافه‌شدن این گزینه به بازیکن‌های ما اجازه می‌دهد هرطور که دوست دارند این عنوان واقعیت مجازی را تجربه کنند.

Cybershoesاین موضوع می‌تواند آغاز یک همکاری هیجان‌انگیز بین تولیدکننده و توسعه‌دهنده باشد. طی ماه‌های آینده شاهد توسعه دهندگان بیشتری خواهیم بود که قصد دارند بازی یا برنامه خود را با Cybershoes تطبیق‌پذیر کنند.
به‌زودی Cybershoes بی‌سیم در یک کمپین رسمی Kickstarter قابل پیش‌خرید خواهد بود. SDK این دستگاه همین‌الان در دسترس است.
شما می‌توانید توییتر این شرکت را برای اطلاعات بیشتر دنبال کنید.

منبع VRScout

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.