اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

راه‌اندازی هدست Oculus Quest 2

در ادامه نحوه راه‌اندازی Oculus Quest 2 آموزش داده می‌شود

با فرض اینکه الان Oculus Quest 2 خود را در دستتان گرفته‌اید و آماده‌اید که عناوین AAA مانند The Walking Dead: Saints & Sinners، Beat Saber و Blaston تجربه کنید. اما احتمال دارد این دستگاه اولین هدست واقعیت مجازی شما باشد و شما نمی‌دانید باید چطوری آن را راه‌اندازی کنید. نگران نباشید زیراکه در چند دقیقه آینده به شما نحوه راه‌اندازی این دستگاه را یاد خواهیم داد.

اول‌ازهمه شما باید با استفاده یک کابل USB-C هدست خود را شارژ کنید. بعد از آن برنامه رسمی Oculus را از Google Play یا App Store دریافت کنید. جدا از این‌که این برنامه برای راه‌اندازی هدست نیاز است، می‌توانید با آن بازی‌هایی که در اکانت خود دارید را ببینید، برنامه جدید بخرید، به تنظیمات دیگری دسترسی پیدا کنید و غیره … بعد از اینکه برنامه دریافت شد، با اکانت فیسبوک خود داخل شوید (مشخصاً نیاز به یک تغییردهنده آی پی دارید). متأسفانه تمام دستگاه‌های جدید Oculus برای کارآمد بودن به یک اکانت فیسبوک نیاز دارند.
راه‌اندازی Quest 2بقیه مراحل راه‌اندازی از درون هدست انجام می‌گیرد. دکمه پاور دستگاه که در قسمت بغل آن است را ۲ ثانیه نگه دارید تا دستگاه روشن شود بعد از آن قسمت پلاستیکی پشت بند را تنظیم کنید تا با سرتان هماهنگ شود. در این زمان شما می‌توانید با استفاده از کنترلرهای Touch بخش آموزشی دستگاه را پشت سر بگذارید. کنترلرها باید از قبل با هدست جفت شده باشند، اگر بعد از هدست آن‌ها پیدا نکرد با چکاندن ماشه و فشار دادن دکمه می‌توانید کنترلرها را در حالت آماده‌باش قرار دهید.
راه‌اندازی Quest 2بعد از انتخاب کردن زبان ورودی دستگاه، شما می‌توانید به‌صورت فیزیکی لنزها را تکان دهید (لنزها تو سه حالت ثابت تنظیم می‌شوند) تا با فاصله کانونی مردمک‌های چشم (IPD) شما هماهنگ شود. برای این کار هدست را بردارید و لنز را بین این سه حالت بلغزانید تا بهترین شفافیت را دریافت کنید. حالت وسط فاصله کانونی لنزها بین ۶۲ تا ۶۵ میلی‌متر است که میانگین فاصله کانونی چشم انسان‌ها است، حالت نزدیک‌تر ۵۸ تا ۶۱ میلی‌متر و حالت دورتر بین ۶۵ تا ۶۸ میلی‌متر است. یعنی اگر فاصله کانونی مردمک‌ها شما از ۵۸ میلی‌متر کمتر یا از ۶۸ میلی‌متر بیشتر است، احتمال دارد نتوانید شفافیت کامل را از این دستگاه دریافت کنید.
بعد از پشت سر گذاشتن بخش آموزشی دستگاه باید آن را به اینترنت متصل کنید. بعد از اینکه اطلاعات درخواستی را وارد کردید ویدئو آموزشی برای آماده کردن مرز محافظتی به شما نشان داده خواهد شد، و بعد از آن یک به‌روزرسانی اولیه برای هدست و کنترلرها دریافت می‌شود. این به‌روزرسانی مدتی طول می‌کشد بهتر است در این زمان هدست را ازروی سرخود بردارید. بعد از تمام شدن به‌روزرسانی یا نرم‌افزار موبایل به‌صورت خودکار با هدست جفت می‌شود یا با واردکردن کد داخل هدست در نرم‌افزار با هم جفت می‌شوند.
راه‌اندازی Quest 2در آخر، باید با استفاده از کنترلرهای Touch سطح زمین و مرز محافظتی را مشخص کنید. این مرز محافظتی با ایجاد یک حصار مجازی به شما اخطار می‌دهد تا از مکانی که مشخص کرده‌اید خارج نشوید و به جایی در دنیا واقعی برخورد نکنید. Quest 2 می‌تواند مانند نسخه قبلی خود چند مکان مشخص شده را به یاد داشته باشد، تا در زمانی که نیاز دارید بدون اتلاف زمان به استفاده از هدست بپردازید.
همین! زمانی که مرز را مشخص می‌کنید شما آزادید تا در صفحه اصلی و فروشگاه Oculus بچرخید، دوستان خود را به لیست دوستانتان اضافه کنید و هر کار دیگری که از هدست برمی‌آید را انجام دهید. شما می‌توانید با فعال‌کردن قابلیت ردیابی دست، کنترلرها را کنار گذاشته و با دست‌خالی به تعامل با هدست بپردازید.
برای با خبر شدن از اخبار آینده Quest 2، سایت XRMag را دنبال کنید.

منبع VRScout

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.