اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

دوربین پلی‌استیشن با PlayStation 5 کار خواهد کرد

دوربین فعلی PlayStation از کنسول جدید پشتیبانی خواهدکرد اما این دوربین به یک آداپتور مستقل نیازمند است

اگر بعد از گزارش Sony Interactive Entertainment (SIE) که در آن پشتیبانی PSVR از کنسول جدید تأیید شد، برایتان سؤال پیش‌آمده که «آیا کنسول جدید از دیگر لوازم جانبی پشتیبانی می‌کند یا خیر؟» با ما برای گرفتن جواب خود همراه باشید.
سونی در پست بلاگ جدیدی از پشتیبانی کردن یا نکردن لوازم جانبی از کنسول جدید خبر داد. در قسمت واقعیت مجازی مشکلی وجود ندارد. دوربین فعلی PlayStation از کنسول PS5 پشتیبانی می‌کند اما نیاز به یک آداپتور دارد که برای کاربران به‌صورت رایگان ارسال خواهد شد.
این‌طور که به نظر می‌رسد این آداپتور فقط برای کاربران PlayStation VR رایگان است و مطمئناً ضروری است. این به این معنی است اگر صاحب دوربین فعلی هستید نیاز به خرید دوربین جدید، که در رونمایی PS5 نشان داده شد، ندارید.
در قسمت دسته‌، شما می‌توانید با دوال شاک ۴ بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را بر روی کنسول PS5 تجربه کنید، ولی این دسته از عنوان‌هایی که برای PS5 منتشرشده است پشتیبانی نمی‌کند و برای تجربه این عنوان‌ها به دسته کنسول نیازمند هستید.
PlayStation
پس اگر به‌عنوان یک کاربر واقعیت مجازی بخواهید PS4 خود را با PS5 تعویض کنید با مشکل خاصی روبه‌رو نمی‌شوید. کنسول جدید شامل دو طراحی متفاوت است، یکی از این طرح‌ها برای مدل با درایو دیسک و دیگری برای مدل بدون درایو دیسک است. اما در حال حاضر تاریخ انتشار و قیمت اطلاعاتی است که همگان منتظر آن هستند.
تا اکنون خبری از عنوان‌های واقعیت مجازی مخصوص PS5 به گوش نرسیده است پس اگر شما یکی از طرفداران دوآتشه واقعیت مجازی هستید، فعلاً نیازی به تعویض کنسول PS4 خود ندارید. انتظار می‌رود این شرایط در نزدیکی انتشار PSVR 2 تغییر کند، بااین‌حال بعید است که این هدست تا پایان پاییز سال بعد عرضه شود.
ما به پوشش اخبار واقعیت مجازی PlayStation 5 ادامه خواهیم داد، برای از دست ندادن این اخبار ما را روزانه دنبال کنید.

منبع VR Focus
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.